Domů » Bleskovky » Oppo trhá rekordy v rychlosti dobíjení: kabelem až 65 Wattů, bezdrátově 30 Wattů

Oppo trhá rekordy v rychlosti dobíjení: kabelem až 65 Wattů, bezdrátově 30 Wattů

Čínská společnost Oppo se připravuje na uvedení nového telefonu z řady Reno, kterou na začátku letošního roku definoval smartphone s 10násobným hybridním přiblížením a selfie kamerkou schovanou ve „žraločí ploutvi“. Tento telefon také disponoval technologií rychlého dobíjení VOOC 3.0 pyšnící se výkonem 25 Wattů, tuto metu však Oppo brzy posune výrazně dále.

SuperVOOC Fast Charge 2.0

Už za měsíc bude představen smartphone Oppo Reno Ace disponující technologií SuperVOOC Fast Charge 2.0 s maximálním výkonem 65 Wattů. Touto technologií bude možné dobít telefon se 4 000mAh akumulátorem za pouhou půlhodinu, 27 procent dosáhnete už za 5 minut.

K dosažení takového výkonu Oppo používá polovodiče Gallium Nitride (GaN), které zkracují dobu napájení a zároveň zmenšují velikost adaptéru. Pro zajištění maximální bezpečnosti se v adaptéru, v kabelu i v samotném telefonu nachází 5 čidel sledujících potřebné veličiny se schopností snížit při přehřívání výkon.

vooc 2

VOOC 4.0

Kromě technologie Super VOOC Fast Charge představilo Oppo i pomalejší způsob nabíjení VOOC 4.0. Zde je výkon maximálně 30 Wattů, ve srovnání s třetí generací je systém o 12 procent rychlejší – akumulátor s kapacitou 4 000 mAh lze plně dobít za 73 minut, za půl hodiny lze dosáhnout 67 procent. Díky novým algoritmům se nabíjení posledních 10 procent zpomalí, což se má pozitivně odrazit na dlouhodobé životnosti baterie.

vooc 1

VOOC Flash Charge

Poslední představená technologie se týká bezdrátového dobíjení, i zde může výkon dosahovat až 30 Wattů, a to i při zachování kompatibility se standardem Qi. Klasické telefony tak budou moci využívat bezdrátových rychlonabíječek od Oppo, ovšem s výkonem omezeným na 5 nebo 10 Wattů.

Smartphone Oppo Reno Ace bude představen 10. října, na kdy je naplánovaná tisková konference.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To je sice pěkný, jenomže s technologií SuperVOOC jste neustále odkázáni na proprietární nabíječku a kabel a tudíž je tahat obojí s sebou, pokud nebude k dispizici ještě i jiná možnost (QC, USB PD …) :-/ Můj (nyní už záložní) OP 3t disponuje hodně rychlým Dash Charge, jenomže s jinou nabíječkou nekomunikuje a tudíž se s ní nabíjí jen pomalu. Note9 naopak „umí“ 4 různé standardy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).