Cena:

4letý chlapec zachránil matce život. Pomohla mu hlasová asistentka Siri

Po tom, co matka několika dětí upadla do bezvědomí, se musel 4letý hoch rozmyslet, jak problém vyřešit. Situaci zvládl celkem bravurně – využil iPhonu a požádal hlasovou asistentku Siri o zavolání záchranky.

Siri od Apple možná nebude v budoucnu potřebovat internetové připojení

Na iPhonu byl nastaven matčin otisk prstu, chlapec tedy neváhal a okamžitě jej přiložil na čtečku Touch ID. Hned poté pomocí Siri zavolal na číslo 999, což je britská obdoba čísla 911. Dle vyjádření policie chlapec reagoval naprosto pohotově a skvěle. Záchranka přijela již 13 minut po skončení hovoru a našla doma chlapce, který učinil hovor, jeho dvojče a dalšího mladšího bratra, matka pak ležela nehybně na zemi. Ta byla následně po provedení první pomoci převezena do místní nemocnice.

Jak se tedy zdá, Touch ID a Siri zde sehrály velmi významnou roli a umožnily tak zachránit velmi cenný život. Nejedná se tak tedy pouze o zbytečnou výbavu dnešních zařízení. Dle vyjádření policie hrálo také důležitou roli to, že chlapec znal svou adresu, ačkoli by bylo snadné hovor vystopovat. Služebníkům tak ušetřil drahocenné minuty. Celý záznam z konverzace si můžete vyslechnout na přiloženém videu.

999 call - 4 year old boy saves his mother's life
Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.