Domů » Bleskovky » ZTE představilo tablet T98 s quad-core procesorem Tegra 3

ZTE představilo tablet T98 s quad-core procesorem Tegra 3

Čínský gigant ZTE představil nový tablet s velmi zajímavou výbavou. Zařízení nese název ZTE T98 a jako první se může pochlubit čtyřjádrovým procesorem Tegra 3. Mezi specifikace patří dotykový displej s úhlopříčkou 7″ (1280 x 800 pixelů), 1 GB RAM, 16 GB interní paměti a jako operační systém je použit Android ve verzi 3.2 „Honeycomb“. Ve výbavě nebude chybět 5Mpx fotoaparát a 2Mpx přední kamerka. Dostatečnou výdrž zajistí akumulátor o kapacitě 4000 mAh.

2011/ZTEt98.jpg

A teď to hlavní. Srdcem tabletu se stane čtyřjádrový procesor Tegra 3 z dílen NVidie. Každé ze čtyř „hlavních“ jader je taktováno na frekvenci 1,5 GHz. To je zárukou bezproblémového běhu všech aplikací, které lze na tabletu spustit. ZTE je tudíž prvním výrobcem, který oficiálně představil mobilní zařízení vybavené čtyřjádrovým procesorem. ZTE T98 se zprvu objeví na trzích v Hong Kongu a na Tchajwanu. Posléze můžeme očekávat příchod i na evropský trh. Přesný termín vydání však neznáme. ZTE je v našich končinách poměrně neznámou značkou – málokdo však ví, že je pátým největším výrobcem mobilních telefonů na světě. Jeho podíl na celosvětovém trhu s chytrými telefony činí 4,5 % a v polovině roku 2011 vyrobil přes 35 milionů telefonů. I přesto tato fakta však nikdo nepředpokládal, že jako první výrobce uvede tablet osazený čtyřjádrovým čipsetem. Snad se to stane impulzem pro konkurenci, která přijde se svou odpovědí co nejdříve.

2011/ZTEt98_2.jpg
Zdroj: AndroidGuys

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Kdepak máme to páté úsporné jádro?:-)

  2. ZTE dle mě aby šetřilo, tak ho tam nedali :)

  3. tegra3 (neregistrovaný)

    o patem se nemluvi ale je tam decka nebojte

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).