Domů » Bleskovky » ZTE plánuje velkou expanzi, zaměstnance loví u BlackBerry a v Motorole

ZTE plánuje velkou expanzi, zaměstnance loví u BlackBerry a v Motorole

Čínská společnost ZTE si ve smartphonovém světě zlepšuje své postavení a proto není divu, že rozšiřuje řady svých zaměstnanců o nové mozky. Deník Wall Street Journal přišel s informací, že se její zraky upínají především na osoby ve vedoucích pozicích konkurenčních firem, zejména BlackBerry a Motoroly.

 

Z BlackBerry již údajně směrem k ZTE odešlo dvacet zaměstnanců a další mají v následujících měsících následovat. Stejně tak hodlá čínská společnost lovit v Motorole, jejíž mobilní divize je na půli cesty do rukou Lenova. K tomuto účelu prý u ZTE vznikla nová jednotka, která má najímání konkurenčních inženýrů na starosti. ZTE se chce v blízké budoucnosti zaměřit na výrobu high-endových zařízení, které by mohly soutěžit s vlajkovými loděmi konkurenčních výrobců, ve Spojených státech plánuje zdvojnásobit výdaje na marketing, aby u se tamních obyvatel zvýšilo podvědomí o čínské značce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Sice ZTE nepatří vyloženě mezi mé oblíbené značky, ale i tak jim fandím a věřím, že půjdou minimálně o stupínek výše v prodejích. Když se to tak veme, tak konkurence „není“ zase tak veliká :-D Apple si vždy pojede své, zatím jediný nedosažitelný je Samsung-ale nic není věčné viz Nokia :-D A jejich největší rival Huawei to poslední dobou myslí také vážně :-) Ostatní značky se jen tak plácají mezi sebou LG-Sony-HTC a to je asi tak vše :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).