Známe ceny HP Workspace: Používání desktopových aplikací v Continuu nebude levné

Společnost HP letos na veletrhu MWC představila aktuálně nejvybavenější smartphone se systémem Windows 10 Mobile, model Elite X3. Toto zařízení je působivé nejen po hardwarové stránce, ale i po té softwarové – díky vzdáleným serverům je možné na něm spouštět aplikace psané pro desktopová Windows, což najde uplatnění zejména v počítačovém režimu Continuum. HP nyní prozradilo, na kolik cloudová virtualizace přijde peněz.

HP elite x3

Jakmile zájemce překročí 60denní zkušební lhůtu, musí si připravit minimálně 579 dolarů (asi 14 300 korun bez DPH) za rok. Za tyto peníze získá na 40 hodin měsíčně hardware s dedikovaným procesorem a 4 GB RAM, přičemž může provozovat maximálně deset virtualizovaných aplikací. Za cenu 939 USD měsíčně (asi 23 100 korun bez DPH) dostane zájemce celkem 80 hodin měsíčně, 8 GB RAM, neomezené množství spuštěných aplikací a detailní report o používání Workspace. Za enormních 2 995 USD (73 600 korun bez DPH) je v nabídce jednoletá integrace VPN a její licencování vztažené na bránu, nikoliv na uživatele.

HP Workspace si mohou nainstalovat i uživatelé dalších smartphonů, např. Lumia 950 a 950 XL, ti však nedostanou možnost vyzkoušet aplikaci zdarma. Pro bezproblémový chod HP doporučuje minimálně internet s rychlostí 1 megabit. Ceny nicméně většinu běžných uživatelů odradí, řešení HP je přeci jen určeno spíše pro podniky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku