Domů » Bleskovky » Zařízení s Windows 10 v budoucnu snadno odemknete vybranými telefony Samsung

Zařízení s Windows 10 v budoucnu snadno odemknete vybranými telefony Samsung

Samsung bude chtít letos propojovat počítače a telefony. Nejen, že chystané smartphony Galaxy S8 a S8+ dostanou speciální „počítačový“ režim Desktop Experience pro připojení externího displeje a periferií, stranou nezůstanou ani starší smartphony od Samsungu – ty bude možné využívat k bezpečnému odemykání libovolného počítače či tabletu s Windows 10 za pomoci čtečky otisků prstů.

flows

K tomu bude sloužit mobilní aplikace Samsung Flow, kterou lze stáhnout z Google Play Store. Zatím sice umí využít čtečky otisků prstů pouze pro odemykání notebooku Samsung Galaxy Tab Pro S, podle oficiálního zastoupení Samsungu však má být možné od dubna tímto způsobem odemykat jakákoliv zařízení s Windows 10.

samsung-flow-for-windows-10-pcs

Aktuálně jsou podporovány následující smartphony, dá se předpokládat, že k nim přibudou letošní S8 a S8+ a telefony letošní řady Galaxy A:

 • S7 / S7 edge
 • S6 / S6 edge / S6 edge+
 • Note 5
 • A7(2016) / A5(2016)

Kromě této funkce zvládá aplikace Flow zasílání notifikací z telefonu do počítače s možností přímé odpovědi, přenos dat a sdílení aktivit mezi telefonem a počítačem.

Samsung Flow
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Samsung je dobrej, tak to je. Psáno na Galaxy J1 2016.

  • Hm něco co u Apple funguje dávno :D

   • Co se týká notifikací, tak hodně dlouho existují aplikace , které toto již nabízí. Novinkou je ono odemykání ;-)
    Jinak, ne každý má potřebu koupit si předražený laptop od Apple a virtualizovat na něm Widle kvůli integraci do firemní infrastruktury ;-)

   • Ten předražený MacBook stojí to samé co Dell, HP, Lenovo, Sony…. ve stejné konfiguraci – s tím rozdílem ze je použitelný i po 10 letech.

   • A co předražený Dell?:)

   • Michal (neregistrovaný): No a především po rozbalení, ne že na něm strávíš dva dny čištěním nebo rovnou přeinstalací, protože toho balastu je tam tolik, že to jinak nejde. Nebo je tam rovnou od výrobce nebezpečný SW:)

 2. předražený Dell, je dobrej

 3. To je sice fajn že ti vydrží 10 let ale za 10 let ti bude zaostávat hardware a nic pořádného s tím stejně nevytvoříš (pokud to nepotřebuješ pouze na psaní mailů). Nevíte někdo o nějaký aplikaci podobné té od samsungu který by byla dostupná pro všechny? Mám Android 6. Díky :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).