Domů » Bleskovky » Záplava tabletů od Samsungu nekončí. V přípravě je 10,5″ model se Super AMOLED displejem

Záplava tabletů od Samsungu nekončí. V přípravě je 10,5″ model se Super AMOLED displejem

Někdo by mohl nabýt dojmu, že společnost Samsung po záplavě nových tabletů již další novinku v letošním roce nepředstaví. Opak je však pravdou. Alespoň tak se to jeví po čerstvém úniku informací, které pocházejí z amerického telekomunikačního úřadu FCC. O připravovaném zařízení s kódovým označením SM-T800 se poprvé spekulovalo před několika dny, kdy se objevily první náznaky hardwarové výbavy, které však až nyní nabírají jasnějších obrysů. Největším průlom přijde v oblasti zobrazovacích schopností, které bude obstarávat displej typu Super AMOLED s úhlopříčkou 10,5“ a rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů.

 

Již tyto údaje dávají tušit, že pravděpodobně půjde o nejvýše postavený model v portfoliu jihokorejského výrobce. Pohánět ho bude čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 v doprovodu s 2GB operační pamětí. Stejně jako modely Galaxy NotePRO či TabPRO poběží SM-T800 na nejnovější verzi operačního systému Android 4.4.2. Další specifikace zahrnují osmimegapixelový fotoaparát doplněný o 2Mpx čelní kamerku, 16/32/64GB interní úložiště, slot na microSD karty, USB port 2.0 a akumulátor s kapacitou 7900 mAh. 

Tablet Samsung MS-T800 se má kromě WiFi verze objevit i ve variantě s modulem pro SIM kartu. O předpokládaném termínu odhalení zatím žádné informace nemáme. Lze však očekávat, že se tak stane v druhé polovině letošního roku při příležitosti veletrhu IFA, který se bude již tradičně konat v Berlíně.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. frenzy (neregistrovaný)

    překvapuje mě že samsung stále dává slot na karty k dispozici v nových zařízeních i přesto že 4.4 karty nemá moc v lásce (jsem tímto zmaten). Navíc mě už unavuje číst každý den o „Novém“ zařízení od samsungu :(

    • martin (neregistrovaný)

      proč nedat slot k dispozici? nechápu tvůj koment, je to výhoda. a když tě to unavuje tak to nečti :D

  2. Jeste aby byl vodeodolny a beru jej :) Vlastne jediny duvod, proc jeste nemam tablet :) Cekam na vodeodolny >10″ samsung.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).