Domů » Bleskovky » Youtuber si postavil klon elektrické čtyřkolky Tesly. Je to „trhač asfaltu“

Youtuber si postavil klon elektrické čtyřkolky Tesly. Je to „trhač asfaltu“

Youtuber z kanálu Rich Rebuilds a fanoušek Tesly Rich Benoit nechtěl čekat do příštího roku, až si bude (pravděpodobně) moci koupit její elektrickou sportovní čtyřkolku Cyberquad, a tak si postavil vlastní verzi s názvem Starscream. A rozhodně nejde o žádnou amatérskou napodobeninu, stroj dokáže jet rychlostí přes 164 km/h a z 0–100 km/h zrychlí zhruba za 4 sekundy.

Klon ctyrkolky Tesly

Starscream je postaven na šasi čtyřkolky Yamaha Raptor 700 z roku 2008, z níž youtuber vyndal spalovací motor a nahradil jej motorem a baterií z elektrické motorky (z technických důvodů musel být motor přimontován na ne zcela ideální místo – kyvné rameno). Jako bonus stroj vybavil navijákem.

We BUILT our own Tesla Cyberquad and its absolutely INSANE!

Po estetické stránce vypadá „vehikl“ opravdu skvěle a od čtyřkolky Tesly je téměř k nerozeznání. Ostatně není divu, vždyť Benoit prací na něm strávil kolem 300 hodin.

Martin Duchoslav

Diskuze k článku

  1. Dost dobrý, tohle si postavit! Borec! Vyzkoušet elektrickou čtyřkolku od Tesly, na to si asi počkám ještě dlouho :D Tak aspoň díky za tehle off road, co jsem zkoušel, nejlepší oraz! [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).