Domů » Bleskovky » YouTube umožňuje v Asii stahovat videa a experimentuje s automatickým přehráváním

YouTube umožňuje v Asii stahovat videa a experimentuje s automatickým přehráváním

Uživatelé z Indie, Filipín a Indonésie mají údajně jedno z nejpomalejších internetových připojení na světě a z tohoto důvodu pro ně Google připravil aktualizaci aplikace YouTube pro Android a iOS, která umí ukládat videa pro offline prohlížení.

 

Ukládat lze libovolná videa, pokud to práva dané země dovolují, tato novinka se tedy nevztahuje například na hudební klipy přímo na kanálech hudebních vydavatelství. Při stahování je na výběr několik rozlišení obrazu, uložená videa jsou v zařízení přístupná v následujících 48 hodinách. Doufejme, že se tato novinka rozšíří i do ostatních zemí, i v našich končinách oceníme možnost stáhnout si videa doma na Wi-Fi a shlédnout je například ve vlaku nebo o víkendu na chalupě.

  

Google navíc připravuje další změny v YouTube. První z nich již zavedl Facebook a nesetkala se s velkou popularitou – automatické přehrávání videa. Naštěstí i v případě YouTube bude možné tuto funkci vypnout, což ocení zejména uživatelé přistupující k YouTube prostřednictvím mobilního internetu.

  

YouTube navíc na vybraných kanálech umožňuje vytvářet animované pětisekundové animace – o této funkci si můžete přečíst více v naší včerejší bleskovce

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).