YouTube každý den přehraje miliardu hodin videí. V USA nově nahradí kabelovou televizi

Společnost Google v minulých dnech oznámila významný milník, který překonala videoslužba YouTube – každý den je na tomto serveru přehrána více než jedna miliarda hodin videa. Pokud byste si chtěli pustit všechna videa, která YouTube přehraje za jediný den, zabralo by vám to víc než 100 tisíc let. Od roku 2012 tak YouTube zaznamenal desetinásobný nárůst denního provozu, před pěti roky denně pouštěl „pouze“ 100 milionů hodin videa.

Nezávisle na tomto úspěchu Google oznámil novinku, která do YouTube brzy zamíří – internetová televize. Namísto tvorby vlastního obsahu však bude YouTube nahrazovat služby poskytovatelů klasického vysílání. Uživatel si nebude muset platit např. kabelovou televizi, namísto toho zaplatí 35 dolarů (asi 900 korun bez DPH) Googlu a bude mít přístup k televiznímu vysílání na každém zařízení, na kterém lze YouTube spustit (smartphony, tablety, chytré televizory, apod.). V rámci jednoho předplatného je možné mít službu YouTube TV připojenou až k šesti účtům, přičemž v jednu chvíli je možné sledovat (různé) video až na třech z nich.

youtube-tv-channels

Služba YouTube TV se zatím rozjíždí pouze v USA, kde jsou podporovány stanice vyobrazené na snímku výše. Zda má Google ambice stát se globálním poskytovatelem TV, zatím nevíme. V nejbližších letech bychom ale YouTube TV v ČR spíše neočekávali.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku