Yi 4K+ Action: nový konkurent GoPro Hero 5 zvládne 4K video v 60fps a fotit do RAW

Čínská společnost Yi Technology, kterou proslavilo partnerství s Xiaomi a využívání její značky, představila v rámci veletrhu CES novou outdoorovou kamerku pojmenovanou Yi 4K+. Ta se opět bude chtít porovnávat s etalonem tohoto odvětví, kamerami GoPro; předpoklady k tomu má výborné.

Yi 4K+ přidává loňskému modelu Yi 4K nové schopnosti, dokáže například jako první outdoorová kamera zaznamenávat 4K video v 60 snímcích za vteřinu. Milovníci slow-motion videí si mohou užít až 240 snímků za vteřinu v HD rozlišení, případně 120 fps ve Full HD. Kamerka byla také vylepšena o elektronickou stabilizaci (od 4K ve 30 fps), pořizování fotografií ve formátu RAW a oboustranný konektor USB-C. Majitele předchozí generace potěší kompatibilita se stávajícím příslušenstvím.

Kamera Yi 4K+ je postavena na 12Mpx fotočipu Sony IMX377 s velikostí 1/2.3”, před nímž je umístěna sedmičlánková optika poskytující 155° záběr a světelnost f/2.8. Výkon zajišťuje čtyřjádrový čipset Ambarella H2 se 2 GB RAM, ovládání je pak realizováno hlasově či skrze 2,2” dotykový displej s rozlišením 640 × 360 pixelů. Soubory se ukládají na paměťovou kartu formátu microSD, bezdrátová konektivita je řešena skrze Wi-Fi a Bluetooth. Kamerka má být voděodolná až do 40 metrů bez voděodolného krytu.

layer-13-1

Díky oficiální distribuci produktů Yi v České republice (více informací) můžeme očekávat, že se kamerka Yi 4K+ Action objeví i na našem trhu. Její prodejní cena je očekávána mezi 300 – 350 dolary (asi 7 700 – 9  000 korun bez DPH).

Xiaomi Yi 4K+ se brzy objeví i v nabídce oficiálního distributora Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku