Domů » Bleskovky » Xperia Z4 má nabídnout 5,5″ Quad HD displej a 64bitový Snapdragon 810

Xperia Z4 má nabídnout 5,5″ Quad HD displej a 64bitový Snapdragon 810

Před několika týdny se na internetu objevily specifikace smartphonu Sony Xperia Z3X, který se měl stát nástupcem nedávno vydaného modelu Xperia Z3 (recenze). Nyní ovšem prosákly další informace a ty mimo jiné hovoří o tom, že finální označení bude Xperia Z4. V čem bude lepší než předchůdce? Úhlopříčka displeje naroste na 5,5 palců a rozlišení se zvedne na 2560 x 1440 px (Quad HD). Inovací dozná také fotoaparát, který by údajně měl mít zakřivený senzor (více informací), jeho rozlišení pak zůstane na hodnotě 20,7 Mpx.

 
Sony Xperia Z3

Uvnitř novinky naleznete nový 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810, jenž nabídne čtyři Cortex-A57 jádra doplněná o čtveřici jader Cortex-A53. Všech osm poběží na frekvenci 2,8 GHz a sekundovat jim bude 4GB operační paměť. Velikost vnitřního úložiště u základní verze se zvýší na 32 GB. K dispozici bude LTE 6. generace doplněné o Bluetooth 4.1 a po designové stránce by se Xperia Z4 měla držet zavedeného OmniBalance designu.


Sony Xperia Z4 bude údajně mít zakřivený senzor fotoaparátu

Sony plánuje novinku představit přibližně v březnu, což odpovídá času konání konference MWC (2. až 5. března). Japonský výrobce by také měl prodloužit interval obměňování vlajkových lodí z půl roku na rok, čímž se posune na úroveň většiny konkurentů. Na závěr dodejme, že výše uvedené informace nepochází z oficiálních zdrojů a nakonec nemusí být zcela pravdivé, přinesl je ovšem ten samý člověk, jenž předčasně odhalil třeba Sony Xperia Z3 Tablet Compact.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

10 komentářů

 1. Tohleto chrlení jedné generace mobilu za druhým, když se předchozí model ani nestihl pořádně ohřát, má alespoň pozitivní psychologický efekt – nikdo pak moc neočekává od nové generace nějaké zásadní změny, spíše jen dolaďování a lehké vylepšování minulého modelu. Člověk se pak ptá, zda má cenu kvůli novému modelu měnit ten starý a řekne si, že nejspíše ne, ale nový zákazník si už může více vybírat. Horší je, když výrobce přijde na trh s novou generací za rok či víc, kdy se ale pak žádná významná evoluce, natož revoluce, nekoná. Z toho je pak větší rozčarování.

 2. rrr (neregistrovaný)

  Já tomu moc nevěřím,že by Sony dalo do Z4 snapdragon 810 spíš snapdragon 805.U Z3 se taky psalo jak bude mít nejnovější dostupný snapdragon 805 a jak to dopadlo. Jenom mírně taktovaný snapdragon 801.Každopádně kdyby to byla pravda tak to bude bomba akorát by to ještě chtělo rozumnou cenu.Sony by mělo taky konečně zapracovat na zmenšení rámečků pod a nad displejem aby displej využil větší plochu přední strany a tím pádem by nebyl zbytečně velkej a kdyby se taky konečně poučili u konkurence a přidali tam infraport na ovládání spotřebičů tak by to bylo super.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Neviem odkiaľ berieš, Z3 mala mať 805ku…ešte pred uvedením Z3 potvrdili, 805 preskočia úplne lebo oproti 800 alebo 801ke 805 neponúka tak podstatné zlepšenie ako 810…bolo potvrdené, že skočia priamo na 810 a využijú jeho 64bit oveľa efektívnejšie na Androide L ako iné procesory…na FULL HD čo má Z3 801 plne stačí a úsporná je až až …:)

  • můžu se zepat: ty máš Xperii Z2, že?

 3. stále málo. kedy uz daju 7″ do toho telefonu?

 4. Mimochodem – nemá někdo info, kdy dorazí do obchodů ta M2 Aqua od Sony (cena vcelku ujde – když to porovnávám s cenou u Vodafonu, třeba bude ve volném prodeji ještě menší). Chtěl jsem si koupit v bílé, ale pak jsem uviděl tu měděnou variantu – to je prostě krása :). Už totiž začínám být netrpělivý – pitomý Vodafone a jeho exkluzivní prodej blokující volný – a nikde furt nic. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).