Domů » Bleskovky » Xperia 1 II dostane vylepšenou verzi. Nabídne 12 GB RAM i elegantní barevné varianty

Xperia 1 II dostane vylepšenou verzi. Nabídne 12 GB RAM i elegantní barevné varianty

Na konci srpna vstoupí v Japonsku do prodeje Sony Xperia 1 II, která nebude provázaná s žádným operátorem, jak je tomu nyní. Telefon navíc oproti tamnímu současnému modelu, v jehož útrobách se nachází 8 GB RAM a 128GB úložiště, nabídne 12 GB RAM a 256 GB interního úložného prostoru. Zda se vylepšený model podívá i za hranice Země vycházejícího slunce, není v současné době jasné, což zamrzí nejen z důvodu lepší výbavy, ale i nových barevných variant.

sony xperia 1 ii 12gb 5 all

Xperia 1 II (12 GB) totiž dorazí na trh v limitované edici s názvem Frosted Black, která v porovnání se současným modelem upustí od lesklého povrchu ve prospěch elegantní matné černé. A na cestě jsou ještě další dvě barevné varianty – bílá a růžová. Vyjma výše uvedeného však zůstává výbava při starém, což možná příliš nepotěší ty fanoušky, kteří doufali v upgrade na čipset Qualcomm Snapdragon 865+.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

16 komentářů

 1. ja mam pamet 256 gb ne 128 jak uvadite.

  • Marek Bartík

   Hezký den,

   interním úložištěm s kapacitou 128 GB disponuje model, který se v současnosti prodává v Japonsku. Globální verze je dostupná s 256 GB. :)

  • TVL, na mem iphonu mam pamet 3GB a slape jako hodinky. Nechapu, proc android vyzaduje az 256 GB.

  • Zapšklej Dědek

   Protože to není RAM ,ale ROM

  • Kterej rom?

  • Je to vnitřní paměť dědku, žádnej ROM.

  • Zapšklej Dědek

   No a vnitřní pamětí se odjakživa říká ROM.víme?

  • Nee, ROM je read-only memory. Oznaceni vnitrni pameti smartphonu jako ROM je tudiz nespravne.

  • Tady se sesla tlupa nevzdelancu se zvlastni skolou, ktera pote poucuje ostatni? 🤣🤣😂😂🤣🤣🤣

 2. Jo a já si tady u Čechách budu asi kupovat japonskou verzi. Sony má prostě úložiště 256 gb a co se děje někde v Asii je mě ale úplně jedno. Tak nechte těch výmluv, Vy odborníku. Tak a do mě !!!

  • marastudna 50

   Nemá smysl tuto verzi pořizovat a pokud se uvádí na trh v Japonsku,tak jen proto,že je o tuto verzi zájem.

  • Marek Bartík

   Hezký den,

   článek pojednává o nově představené verzi telefonu Xperia 1 II s 12 GB RAM a novými barevnými variantami, která bude, alespoň zpočátku, dostupná výhradně na japonském trhu. O dostupnosti na jiných trzích v současné době nemáme informace, jak se píše i v textu.

  • V tom případě je to naprosto zbytečný článek, až se budou tyto varianty nabízet alespoň na evropském trhu, což bude znamenat dovoz i k nám, pak má smysl o něčem takovém psát….do té doby je toto celé jen okurková sezona…..

  • Mě to třeba zajímá, navíc dnes není problém něco objednat z Japonska nebo jiných koutů Asie..to, že to nezajímá Vás, neznamená, že to tak bude i ostatních čtenářů. Čili bych spíše uvedl to, že jsou to spíše Vaše komentáře co jsou zbytečné..

 3. Prostě zbytecnost. pamet 256 gb a 8 gb ram je dostatecna a stejne ma kazdy obal vetsinou takze jestli lesk nebo mat. Je to šumak.

  • Chtít víc je zbytečnost? Snad nemáte takový pohled na vše 🙄

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).