Domů » Bleskovky » Xiaomi vstupuje do nových vod: Představilo elastanové VR brýle a deštník

Xiaomi vstupuje do nových vod: Představilo elastanové VR brýle a deštník

Společnost Xiaomi není jenom výrobce smartphonů, tabletů a nositelné elektroniky; na čínském trhu od ní naleznete například čističku vzduchu, či vařič rýže. Široký záběr společnosti reflektuje i dvojice produktů, které Xiaomi představilo právě dnes – brýle pro virtuální realitu a… deštník.

Mi VR Play

Virtuální realitu Xiaomi prozatím úspěšně míjelo, ostatní vlajková loď Mi 5 disponuje pouze Full HD displejem, který není pro zobrazování virtuálního obsahu příliš vhodný. Nové brýle VR Play nicméně můžete používat s libovolným smartphonem, který má úhlopříčku displeje mezi 4,7 – 5,7 palci.

xiaomi-mi-virtual-reality-headset

Jedná se v podstatě o obdobu Carboardu od Google, avšak v elegantnějším provedení – tělo „brýlí“ je vyhotoveno z lycry, telefon se vkládá do kapsy, která je opatřena zipem. V zadní straně soupravy se nachází otvory na fotoaparát, aby bylo možné s tímto příslušenstvím konzumovat nejen virtuální, ale i rozšířenou realitu. Na těle se nachází kovové tlačítko a kvalitní antireflexní čočky s tolerancí 0,01 mm.

Bohužel Xiaomi se svojí virtuální realitou cíli především na čínské uživatele, pro které bude připravena spoust obsahu z oblíbených čínských služeb, ostatní se budou muset spokojit s aplikací Cardboard a sférickými videi na YouTube, Facebooku apod.

mivr6

Xiaomi bude VR Play nabízet v černé barvě a také v několika zajímavých barevných kombinacích. Dostupnost a cena zatím stanovena nebyla, zařízení je pouze určeno pro testování, do něhož bude vybráno několik uživatelů, kteří učiní předobjednávku s cenou 1 RMB (3,7 Kč).

Luo Qing Umbrella

Xiaomi dnes také představilo deštník, který nicméně neponese logo čínského draka, ale jeho podznačky Mijia. Deštník Qink Umbrella má vynikat vysokou odolností a ochranou proti slunečnímu záření. Teflonový potah má zajistit vynikající odolnost proti vodě a zároveň absorbuje UV záření.

xiaomi-umbrella-e1470292531104

Deštník váží 228 gramů a ve složeném stavu je široký pouze 3 cm. Po rozložení má deštník v průměru téměř 1 metr. Nabízen bude na serveru pro kolektivní financování za cenu 69 juanů (252 korun).

Virtuální realitu od Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Tak deštník už jsem si v tom crowdfundingu jeden objednal :)

  2. Jindřich Veselý

    Osobně bych od Xiaomi cekal ze destnik bude analyzovat kvalitu ovzdusi a kysely dest apod. blbosti ktere bude prenaset do telefonu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).