Sledujte nás na YouTube

Xiaomi údajně pracuje na chytrých hodinkách s kruhovým číselníkem

Šíře záběru čínského draka Xiaomi se neustále rozšiřuje. I když je společnost vnímána především jako výrobce mobilních telefonů (aby také ne, když je v Číně jedničkou na trhu), má ve svém portfoliu tablety, televizory, síťové routery, set-top-boxy, čističku vzduchu, outoorovou kamerku a spoustu příslušenství. Není proto divu, že se spekuluje o vstupu Xiaomi na trh s chytrými hodinkami.

  
Prozatím jedinou nositelnou elektronikou Xiaomi je náramek Mi Band 

Že se něco chystá, potvrzují čínské technologické stránky 36Krypton, podle informací redaktorů mají být chytré hodinky od Xiaomi kruhové a vyrobené k kartáčovaného kovu. Stejně jako náramek Mi Band mají obsahovat spoustu senzorů pro měření sportovních a zdravotních veličin včetně snímače pulsní vlny arteriálního krevního tlaku, který měří poddajnost a průchodnost arterií. 

 

Xiaomi podle 36Krypton připravuje i druhou generací náramku Mi Band, kdy se novinek dočkáme, ale prozatím není známé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *