Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně pracuje na chytrých hodinkách s kruhovým číselníkem

Xiaomi údajně pracuje na chytrých hodinkách s kruhovým číselníkem

Šíře záběru čínského draka Xiaomi se neustále rozšiřuje. I když je společnost vnímána především jako výrobce mobilních telefonů (aby také ne, když je v Číně jedničkou na trhu), má ve svém portfoliu tablety, televizory, síťové routery, set-top-boxy, čističku vzduchu, outoorovou kamerku a spoustu příslušenství. Není proto divu, že se spekuluje o vstupu Xiaomi na trh s chytrými hodinkami.

  
Prozatím jedinou nositelnou elektronikou Xiaomi je náramek Mi Band 

Že se něco chystá, potvrzují čínské technologické stránky 36Krypton, podle informací redaktorů mají být chytré hodinky od Xiaomi kruhové a vyrobené k kartáčovaného kovu. Stejně jako náramek Mi Band mají obsahovat spoustu senzorů pro měření sportovních a zdravotních veličin včetně snímače pulsní vlny arteriálního krevního tlaku, který měří poddajnost a průchodnost arterií. 

 

Xiaomi podle 36Krypton připravuje i druhou generací náramku Mi Band, kdy se novinek dočkáme, ale prozatím není známé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).