Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně chystá 9,2“ tablet s podporou LTE a cenou pod 2 tisíce korun

Xiaomi údajně chystá 9,2“ tablet s podporou LTE a cenou pod 2 tisíce korun

Viceprezident Xiaomi se minulý týden prozradil, že čínská společnost experimentuje se spoustou šílených věcí, mezi nimiž by se mohly objevit i chytré hodinky. Podle čínské certifikace se však zřejmě dočkáme i levného velmi levného tabletu, který se v konkurenci neztratí díky slotu na SIM kartu s podporou sítí LTE.

 

Displej tabletu má mít oproti Mi Padu 9,2 palců a rozlišení 720 × 1280 pixelů, výkonovou stránku věci obstará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s 1 GB paměti RAM. Vnitřní paměť má být 8 GB. Úspěch má chystané novince zajistit podpora sítí LTE (včetně evropských pásem) v kombinaci s velice příznivou cenou 499 Yuanů, což je v přepočtu zhruba 1 800 Kč bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).