Sledujte nás na YouTube

Xiaomi údajně chystá 9,2“ tablet s podporou LTE a cenou pod 2 tisíce korun

Viceprezident Xiaomi se minulý týden prozradil, že čínská společnost experimentuje se spoustou šílených věcí, mezi nimiž by se mohly objevit i chytré hodinky. Podle čínské certifikace se však zřejmě dočkáme i levného velmi levného tabletu, který se v konkurenci neztratí díky slotu na SIM kartu s podporou sítí LTE.

 

Displej tabletu má mít oproti Mi Padu 9,2 palců a rozlišení 720 × 1280 pixelů, výkonovou stránku věci obstará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s 1 GB paměti RAM. Vnitřní paměť má být 8 GB. Úspěch má chystané novince zajistit podpora sítí LTE (včetně evropských pásem) v kombinaci s velice příznivou cenou 499 Yuanů, což je v přepočtu zhruba 1 800 Kč bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *