Domů » Bleskovky » Xiaomi svůj nový vlajkový model představí už příští týden

Xiaomi svůj nový vlajkový model představí už příští týden

Současná vlajková loď Xiaomi nesoucí název Mi4 (recenze) byla představena před necelým půlrokem a doslova za rohem je představení jejího nástupce. Čínská společnost zveřejnila pozvánku na příští čtvrtek 15. ledna, přičemž text v ní láká na představení vlajkové lodě, která je tenčí než křídla cikády.

  

Jméno Mi5 ještě oficiálně potvrzené není, fanoušci dokonce mohou pod pozvánkou hlasovat, jak si myslí, že se příští vlajková loď bude jmenovat. Na výběr je Mi5, Mi4S (rýpnutí do Apple?) nebo ostatní. Odhalení se odehraje v Pekingu ve 4 hodiny ráno našeho času. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. A zajímá to ještě vůbec někoho? Čínská rejže, co nemá (naše) LTE a dlouho ho mít nebude. Prý špičkový model… Možná v Číně. U nás ale je to jako kdyby nejvyšší modelová řada 7 od BMW neměla v dnešní době ABS, nebo airbagy. Prostě nic jiného, něž výsměch si taková věc nezaslouží.

  • Morize (neregistrovaný)

   xD Tyhle komenty mě vždy pobaví.

  • Mě vždycky pobaví hloupost lidí, jak přemýšlí jen o tom co je dnes a co bude maximálně. příští týden a podle toho si kupují telefon. :D

   Jako by se snad dneska nikdo nevysmál chytrému telefonu za 10 tisíc, co má nej EDGE. Že to byl kdysi standard? To nikoho dnes nezajímá a jen málo lidí by si takový telefon koupilo. Ale s LTE vs 3G (resp. na většině republiky LTE vs EDGE) je to teď téměř stejné. Jen to někteří (zatím) nevidí. Je to samozřejmě jejich věc. Ať si myslí co chtějí. Ale říkat, že v LTE mají pravdu? :D

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Tak zajímá….

  Pro android ultrazz a jsou alternativní značky formou třídního boje proti těm ošklivým zavedeným značkám kdyby tam nefungovalo 9 z 10 SIM karet.

  Pro další skupinu to je ekonomické řešení , protože na analogický model od zaběhnuté značky prostě nemají. Ne na splátky si telefony kupujou jen zoufalci…

  Srovnání s ABS není dobré . Pasivní a aktivní ochranu nám nařizuje EU. Tohle je spíš jak kdyby integrované radio umělo jen DAB2/DMR+(digitál) , nebo to je zdilo jen na paliva E15/E85

  • Nemají na zavedené značky? :D

   Stejně neoficiální distribuce zavedených značek můžou mít i levněji: [odkaz]

   BTW: Jedno razítko od Xiaomi pro Levnesmartphony.cz rozhodně nepovažuji za skutečné oficiální zastoupení (i když se to tak tváří) Co se změnilo na servisu od té doby? Postavilo tu snad Xiaomi několik vlastních servisních středisek, má tu nějaké vlastní zaměstnance? Ne. Jen jeden neoficiální prodejce dostal pár razítek a možná si teď s Čínou posílají více mailů a budou mít nižší nákupní ceny. Ale co se změnilo pro zákazníky a na servisu? Myslím, že téměř nic.

   Tak jestli je pro tebe u telefonu za 12 tisíc LTE prakticky zbytečné, tak se není o čem bavit. Spíš pokulhává to tvoje srovnání. Bylo by to podobné kdy tel. neměl nějakou naprosto zanedbatelnou funkci (a která nezvedá cenu tel. o 20-30 procent) Třeba kdyby vestavěné rádio telefonu neumělo RDS. A ne něco, jako rychlý internet, který z takového „chytrého“ telefonu dělá na nvětšině republiky (díky EDGE) něco jako Nokii 5110. Tedy NEchytrý telefon. A to je myslím jedna z hlavních funkcí takového přístroje. Ale třeba internet není vůbec důležitý. V tom případě nechápu, proč nikdo utrácí tolik peněz za „superphone“, když oficiální konkurence bez LTE je mnohem levnější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).