Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi 2 Prime: Vyrobeno v Číně, smontováno v Indii

Xiaomi Redmi 2 Prime: Vyrobeno v Číně, smontováno v Indii

Společnost Xiaomi včera představila staronový smartphone s názvem Redmi 2 Prime, který oproti svému předchůdci bez přízviska Prime dostává dvojnásobné úložiště, dvojnásobnou operační paměť a punc zařízení, který nebylo i přes původ svého výrobce vyrobeno v Číně. Xiaomi se zapojilo do iniciativy Make in India (o níž jsme psali nedávno) a využilo daňových zvýhodnění, které nabízí tamní ministerstvo obchodu pro výrobce všemožných zařízení.

  

XIaomi Redmi 2 Prime je telefon nižší střední třídy, který nabízí plastové tělo o tloušťce 9,4 mm, 4,7palcový HD displej (312 ppi), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 a 2 GB operační paměti. Data lze ukládat na 16GB úložiště či na paměťovou kartu o maximální velikosti 32 GB, tvorbu fotografií má na starost 8megapixelový fotoaparát vzadu, či 2Mpx selfie kamerka vepředu.

  

Baterie má kapacitu 2 200 mAh, operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat schovaný za nadstavbou MIUI 6. Ta se nicméně dočká již tento pátek sedmé verze postavené na Androidu Lollipop. Telefonu nechybí ani podpora sítí LTE, ovšem frekvence využívané našimi operátory nejsou zahrnuty. Za to Redmi 2 Prime potěší podporou dual SIM. 

    

Lákavá je i cena, která je stanovena na 109 dolarů, což je v přepočtu asi 2 700 korun bez DPH. To není na telefon s „Retina“ displejem a 16 GB vnitřní paměti vůbec špatné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Sh0rty (neregistrovaný)

    A je tu vůbec nějaký rozdíl oproti Redmi 2 2 GB? Tedy kromě nálepky assembled in india?

  2. Dominik (neregistrovaný)

    To Shorty: Osobně si myslím, že ne. Spíše chtěli kluci z Xiaomi lépe odlišit 2 verze tohoto smartphonu (8GB ROM/1GB RAM a 16GB ROM/2GB RAM). Takže prostě frcli do názvu slovo Prime a bylo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).