Cena:

Xiaomi představilo chytré běžecké boty, pohání je čipset od Intelu

Společnost Xiaomi už dávno není pouze výrobcem smartphonů, její produkty sahají do mnoha oblastí, zejména těch, kde je možné uplatnit inteligentní funkce a možnost spárování zařízení s telefonem. Nejnovějším produktem, který tato kritéria splňuje, jsou běžecké boty s krkolomným názvem Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart Sports Footwear.

xiaomi-boty

Boty vyvinula společnost Shanghai Runmi Technology Co. Ltd a mají být navrženy pro profesionální sportovce. Nabízejí standardní vlastnosti, jako jsou podpora klenby, pěnová konstrukce paty pro tlumení nárazu, protiskluzová ochrana a antibakteriální vyjímatelná stélka. Pro nás je ale nejzajímavější integrovaný miniaturní čip Intel Curie.

274_intel-curie

Ten má rozměry jako malé tlačítko, a v nových botách Xiaomi slouží pro sběr fitness dat – detekuje pohyb a vyhodnocuje, zda se jedná o chůzi, běh, či horolezectví. Ve výsledku pak ukládá data jako ušlá / uběhnutá vzdálenost, rychlost, spálené kalorie, apod. Výrobce slibuje výdrž na jedno nabití až 60 dní.

Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart Sportswear mají již své místo v čínském katalogu Mi Home, kde je možné boty pořídit ve čtyřech různých barvách za cenu 299 CNY (asi 1 100 korun bez DPH). První majitelé dostanou nové běžecké boty 15. dubna, k nám se zřejmě oficiální cestou nedostanou, takže jedinou možností je spolehnout se na neoficiálního dovozce, najde-li se nějaký.

xiaomi-90-smart-7

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.