Domů » Bleskovky » Xiaomi otevře svůj online obchod Evropě: Zatím pouze pro příslušenství

Xiaomi otevře svůj online obchod Evropě: Zatím pouze pro příslušenství

Letošní rok se ponese v oficiálním rozšiřování prodeje produktů Xiaomi na globální trh, čínská jednička a světová trojka v prodeji smartphonů letos otevře svůj webový obchod Mi.com v USA a Evropě. Obchod má vypadat zcela identicky jako jeho čínský protějšek, nabídka zboží v něm bude omezená.

 

Podle vyjádření viceprezidenta společnosti Hugo Barry se můžeme těšit na přímý prodej příslušenství, jako jsou náramky Mi Band, sluchátka a také nejpopulárnější power banky; na smartphony a tablety si ale budeme muset ještě počkat. Jejich prodej bude stále omezen na asijské země, aktuálně pokračuje expanze do Indie, přičemž ani USA není pro Xiaomi prioritou.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Až by cena telefonů poskočila o DPH a dále o marži na provoz servisů, tak už by moc konkurence schopné nebyly.

    • Myslíte, že v Číně žádné servisy a garance nemají nebo co? Takže ano v Evropě to bude dražší, ale nemuselo by to být nějak dramaticky moc.

    • Tam mě to vůbec nezajímá a cetky v Evropě umí prodávat i DXko, takže se navíc nezmůžou. A jejich velký boom v podobě

      XiaomiForSale [odkaz] je akorát habaďůra.

    • PIPA: Ten příplatek bude minimálně 21% z ceny zboží a to už není málo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).