Domů » Bleskovky » Xiaomi MiKey: Ucpěte si audio konektor levnější alternativou k Pressy

Xiaomi MiKey: Ucpěte si audio konektor levnější alternativou k Pressy

Loni v srpnu jsme vás informovali o miniaturním doplňku k mobilnímu telefonu Pressy, který po zasunutí do sluchátkového konektoru libovolného telefonu s Androidem vytvořil na těle přístroje nové hardwarové tlačítko, jehož funkce je uživatelem definovatelná. Tento projekt nasbíral na serveru Kickstarter sedmnáctinásobek požadované částky a aktuálně se prodává za 27 USD (550 Kč i s dopravou). S podobným nápadem nyní přichází čínská společnost Xiaomi za mnohem nižší cenu.

  

Alternativa od Xiaomi se jmenuje MiKey a její funkčnost je prakticky stejná, jako v případě Pressy. Uživatel má možnost nadefinovat si různé funkce mobilního telefonu pro různé druhy stisknutí (krátký, dlouhý, dvojtý atd.), celkem obslouží až deset různých příkazů. Navíc slouží jako ochrana proti vniknutí prachu do audio konektoru. Bude se prodávat v několika barevných variantách, přičemž samotné tlačítko je vyrobeno z nerezové oceli. Bezesporu nejzajímavější argument oproti Pressy je ale cena.

   

Ta je stanovena na 4,9 juanů (asi 16 Kč), čili za cenu jednoho Pressy si můžete koupit téměř 35 tlačítek MiKey. Bohužel tento doplněk je prozatím vázán pouze na zařízení Xiaomi, vybavené speciální aplikací a lze jej koupit jen na čínském trhu. Dá se ale očekávat, že se v budoucnu dostane i za Velkou čínskou zeď, byť za vyšší cenu (stále však mnohem nižší, než v případě Pressy). Bude ale zapotřebí vytvořit aplikaci, která bude fungovat napříč všemi zařízeními s Androidem, věříme, že se tohoto úkolu někteří vývojáři v budoucnu zhostí. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Lol jaka kopirka bez hanby…

 2. MadMax (neregistrovaný)

  Lot 10 ks stojí 19 dolarů, doprava do čr zdarma. Více info na aliexpress popr. eBay

 3. dresinek (neregistrovaný)

  Po zadání výrazu „Lot“ na aliexpresu mi vyjede 6,777,593 výsledků. Budu slaboch a poprosím o další nápovědu

  • Mirek (neregistrovaný)

   A což tam zkusit dát ten celý název co je na začatku nadpisu? ;-P „Xiaomi MiKey“

  • dresinek (neregistrovaný)

   :-) Tak teď už to konečně chápu.

 4. jouda (neregistrovaný)

  Lot je jednotka mnozstvi. Minimum, ktere lze objednat. U kazdeho zbozi a prodejce je jina.

 5. frydas (neregistrovaný)

  není to jen pro xiaomi, podle gizchina nebo kde jsme to četl, by to mělo fungovat na všechny android zařízení :) jinak kdo to kupuje do čr tak to vychází cca 63kč na kus a jde objednat min 10ks

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).