Sledujte nás na YouTube

Xiaomi Mi5 na nových renderech: Dostane mechanické tlačítko se čtečkou otisků prstů

Čínská společnost Xiaomi nectí současný trend vydávat vlajkové lodě v ročním intervalu, model Mi4 (recenze) představila v červenci 2014 a my aktuálně čekáme na jeho nástupce. Jeho nedávná návštěva v benchmarku GeekBench naznačuje, že se jeho příchod skutečně blíží. Podle posledních informací je jeho představení naplánováno na 21. ledna, do prodeje by měl jít v únoru.

Na internetu se nyní objevila dvojice obrázků, které by měly vzhled telefonu odhalovat. Na první pohled zaujme velké mechanické tlačítko pod displejem, jenž má sloužit zároveň jako čtečka otisků prstů. Dříve se spekulovalo, že Xiaomi použije ultrazvukový 3D senzor Snapdragon Sense ID od Qualcommu, avšak renomovaný čínský analytik Pan Juitang tvrdí, že tato technologie ještě není v použitelném stádiu, a Xiaomi Mi5 dostane standardní čtečku otisků.

Od nové vlajkové lodě se očekává nadstandardní hardwarová výbava v čele s jemným Quad HD displejem, procesorem Qualcomm Snapdragon 820 a 4 GB operační paměti. Podle vzhledu však můžeme zapomenout na speciality, jakými jsou například zahnuté displeje. I když se novinky dočkáme patrně až příští rok, ředitel čínské společnosti Lei Jun před nedávnem uvedl, že počkat se rozhodně vyplatí.

Xiaomi Mi5 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *