Xiaomi Mi Mix 3: výsuvná konstrukce zvládne minimálně 600 tisíc pohybů

Jedním z hlavních dilemat výrobců smartphonů je dnes to, jak docílit co nejmenších rámečků okolo displeje. Většina z nich se v současnosti uchyluje k výřezům, které ale zkrátka nejsou úplně optimální.

Jako zajímavá alternativa se tak jeví různé vysouvací konstrukce, které propagují zejména čínští výrobci. Ačkoliv tyto smartphony dobře vypadají, všeobecně se má za to, že nejde o příliš spolehlivé řešení z dlouhodobého hlediska. Nyní se však ukazuje, že to asi není tak úplně pravda.

600 000 pohybů? Žádný problém!

Jedním z nejznámějších telefonů s vysouvací konstrukcí je Xiaomi Mi Mix 3. Díku posunovacím zádům téměř celou přední plochu zaujímá efektní AMOLED displej s úhlopříčkou 6,39″ a telefon tak působí velmi elegantně. Mnozí se však obávali, že vzhledu musela ustoupit spolehlivost.

Xiaomi Mi Mix 3: exkluzivní první dojmy a videopohled

Samotné Xiaomi garantuje, že telefon vydrží minimálně 300 tisíc vysunutí. Ve skutečnosti to však bude mnohem více.

Nezávislý test čínských médií realizoval 600 tisíc vysunutí a Mi Mix 3 stále nejevil žádné známky poškození. V reálném provozu by tak tedy mechanismus měl spolehlivě vydržet mnoho let.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

7 komentářů

 1. bob (neregistrovaný)

  Tak do dvou let je to v háji

 2. Barbus007 (neregistrovaný)

  Za dva roky? Tak to má IQ tykve, protože dva roky je 2*365 dní. Jednoduchý počet, 600000/730 je kolikrát by denně musel telefon vysunout… Je to cvok!

 3. A co nějaký stupeň krytí IPxy? Má to? ?

 4. honzis (neregistrovaný)

  600000 v takřka bezprašném prostředí, a kolik to bude, až se v kapse nabere trochu „brusného“ materiálu? :D

  • David S. (neregistrovaný)

   Tak mu to bude buřt,, protože je mechanismus typu kolejnice a pomoci odpudivosti magnetu se posouva, takže si tam můžeš klidně nachcat. ( teda pokud by byla IP ) Nějakej prach, nebo bordel bude mechanismu u prdele. Jinak i na 5let je to přes 300 vysunutí na den. Takže vzhledem k tomu, že dnes se telefony mění jako ponožky, pochybuji, že někdo využije reklamaci na opotřebování výsuvné chujoviny.Až někdo udělá podobný telefon bez brady, respektive klidně s výřežem ale bez brady, tak do něj klidně půjdu. Třeba Nokia 7.1, Pixel 3 XL atd. kdy je výřez a brada jak starý báby, to je na poblití a výsměch uživatelům.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *