Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi S má být „malej, ale šikovnej“: 4,6″ displej, Snapdragon 821 a 4 GB RAM

Xiaomi Mi S má být „malej, ale šikovnej“: 4,6″ displej, Snapdragon 821 a 4 GB RAM

Kompaktních smartphonů je jako šafránu, těch slušně vybavených pak ještě méně. Tuto díru na trhu zřejmě vycítil čínský drak Xiaomi; spekuluje se, že chystá konkurenci pro Compacty od Sony a iPhone SE od Apple.

mi-s

Chystaná novinka má nést jméno Xiaomi Mi S a ve svém malém těle o rozměrech 128,3 × 64,2 × 8,2 mm má nabídnout domov pro 4,6″ displej s Full HD rozlišením. Panel má nabídnout kontrast 1500 : 1, pokrýt 94,4 procent normy NTSC a svítit až 600 nity, Kromě toho jej bude chránit sklo s 2,5D efektem na stranách. Pod displejem se má nacházet čtečka otisků prstů, nad ním pak 4Mpx selfie kamerka známá z Xiaomi Mi 5s. Hlavní fotoaparát na zadní straně bude údajně postaven na 12Mpx čipu Sony IMX378.

android-authority-xiaomi-ces
Xiaomi se poprvé v historii zúčastní veletrhu CES v Las Vegas

Pod kapotou tohoto střízlíka se má nacházet čipset Qualcomm Snapdragon 821. Ten zajistí nejen nadstandardní výkon, ale také podporu rychlého dobíjení vestavěného 2 600mAh akumulátoru. Procesoru budou k ruce 4 GB RAM, pro uživatelská data má být k dispozici 128 GB.

Doufáme, že spekulované Xiaomi Mi S je skutečný počin, a že se nejedná pouze o zbožné přání některého z fanoušků značky umístěné na papír.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jestli bude mít naše LTE, rozumnou cenu, tak do něj jdu a moje S7 půjde do světa :)

  • Myslel jsem, že tu bude více komentářů. Kde jste androidisti, proč nekomentujete?
   Vím, čekáte na bleskovku od MS, kde bude tuna vašich hejtů.

   • Co mas s tim hejtovamim? Jinak foun ok, pokud ceske LTE a dobra cena, sel bych do nej.

 2. Snad tomu daji i to nase LTE, pak bych mel konecne pro zenu nahradu za jeji BlackBerry Z10, az se ji telefon vyda do kremikoveho nebe.

 3. Konečně sem se dočkal dokonce sem jim psal s prosbou aby něco takového udělali a pokud to bude mít čtečku otisků tak to beru všema deseti, ani nemusí být podpora LTE <3

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).