Xiaomi Mi 9 na prvním renderu: menší výřez vpředu a tři fotoaparáty vzadu

Společnost Xiaomi může letošní rok označit za úspěšný, neboť se jí podařilo splnit roční cíl 100 milionů prodaných smartphonů za 10 měsíců. Číňané ale rozhodně nebudou chtít usnout na vavřínech, a už chystají nové telefony pro příští rok. Jedním z nich má být vlajková loď Xiaomi Mi 9. Jak by mohla vypadat, ukazuje na svém renderu designér Benjamin Geskin.

Tenké rámečky a menší výřez

Podle něj si Xiaomi Mi 9 ponechá výřez v displeji z loňského roku, avšak provede jeho zúžení. I přesto by se do něj měla vejít dvojice čoček čelního fotoaparátu, nad nimi pak ještě najdeme proužek sluchátkového reproduktoru. 6,4palcový AMOLED panel má mít velmi tenké okolní rámečky, brada má být jen nepatrně širší. Součástí displeje údajně bude i čtečka otisků prstů.

Zadní stranu tak má okupovat pouze hlavní fotoaparát tvořený třemi čočkami – první dvě se mají nacházet v oválném fotomodulu společně s LED bleskem, další má stát samostatně pod nimi. Xiaomi údajně vsadí na konfiguraci 48 + 13 + 16 Mpx, primární kamera má být postavena na čipu Sony IMX586.

 

Podpora 5G už v základu?

Xiaomi Mi 9 má dále dostat čipset Qualcomm Snapdragon 8150, až 10 GB RAM a 3 700mAh akumulátor s podporou technologie Quick Charge 5.0. Díky skleněným zádům nemá chybět ani bezdrátové nabíjení. Telefon má být také vybaven 5G modemem, zatím však není jasné, zda jej dostanou všechny varianty. Podporu 5G sítí by v případě Xiaomi měla dostat speciální edice již představeného smartphonu Mi Mix 3, která zřejmě dorazí ještě před Mi 9.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Lenka (neregistrovaný)

    Mam zajm

  2. Carda (neregistrovaný)

    Je celkem úsměvné jak Čína kopíruje mezi sebou :D celá P20 Pro s menším výřezem :D

  3. A bez NFC?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *