Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile pro Xiaomi Mi 4 je oficiálně ke stažení

Windows 10 Mobile pro Xiaomi Mi 4 je oficiálně ke stažení

Komunita věnující se telefonům Xiaomi připravila ve spolupráci s Microsoftem pro vlajkový model Mi 4 alternativní ROM postavenou na nejnovějším sestavení Windows 10 Mobile, a to i přesto, že Xiaomi Mi4 (recenze) pohání od výroby systém Android. Tento projekt vznikal od března letošního roku v uzavřeném kruhu čínských uživatelů, nyní si jej však mohou vyzkoušet všichni majitelé zmíněného telefonu (pouze LTE verze).

Pro instalaci nové Windows 10 na Xiaomi Mi 4 je zapotřebí zaregistrovat se do Insider programu Microsoftu a z komunitního fóra Xiaomi si stáhnout poslední verzi nástroje Mi Flash Tool. Na těchto stránkách se nachází i podrobný návod, jak při flashování postupovat. V případě nespokojenosti s Windows 10 se lze vrátit zpět k MIUI.

Upozorňujeme, že společnost Xiaomi není do tohoto projektu nijak zainteresována, jedná se pouze o produkt komunity a Microsoftu. Čínský výrobce nicméně v minulém týdnu přestavil svůj první tablet s Windows (více informací), což může naznačit bližší spolupráci obou firem, která by se mohla v budoucnu promítnout i v dalších produktech, včetně smartphonů.

Pokud se rozhodnete vyměnit na svém Xiaomi Mi 4 operační systém Android za Windows, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Xiaomi Mi4 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

28 komentářů

 1. Mi4 má odemčený bootloader?

  • Morize (neregistrovaný)

   Jestli ne, není problém odemčít.

  • Tam se nic takovýho neřeší. Flashuješ, cokoliv si zamaneš

  • Tak mě ani nenapadlo, že by byl problém odemknout, spíše v souvislosti s tím, že je to oficiální. Pokud by uživatel musel v rozporu s podmínkami výrobce narušovat záruku (odemykání bootloaderu bez posvěcení výrobce), bude to těžko oficiální.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Jiný firmaware a obecná ztráta záruky je FUD, který nemá v mnoha právních systémech oporu.

   Mnohem „bezpečnější“ je pro neochotný obchod se vymluvit na poškození vodou. Jiný firmaware by jim s velkou pravděpodobností kde jaký právník jednoduše omlátil o hlavu.

 2. Předpokládám že již z výroby, jelikož root je v něm od začátku.

  • Není to pravda, root mají pouze telefony s tou týdenní komunitní ROMkou, jinak se musí rootovat zvlášť, Xiaomi se stable ROMkami nebo těmi originálními čínskými root nemají

 3. Petr Z. (neregistrovaný)

  Pořád se nemůžu dočíst, zda můžu nainstalovat windows 10 na mé Xiaomi Mi4, které má sice LTE, ale ne evropské frekvence. Můžete prosím poradit? Nebo musím mít čistě verzi LTE s evropskými frekvencemi?

  • Dočíst se to nemůžeš a ani nedočteš. Xiaomi Mi4 se nedělá s LTE pro EU. Dělají jen jeden model s LTE, takže jestli ho máš, a nebojíš se můžeš jít do toho.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   PETR Z. (NEREGISTROVANÝ) DNES V 18:48 Položte si otázku jestli, když tohle nenajdete na Google chcete reinstalovat firmware. Ony ty Win10Mobile nebudou Česky, ale na 100% Anglicko-Čínsky a není to Android, Čestinu tam nedoinstalujete.

  • To si nemyslím, všechny ROMky s Wokny jsou multijazyčné

  • Martin P.: Jejda, další odborník na W10M, co je v životě neviděl…

  • wtf (neregistrovaný)

   Martin. P. Si normalny ? :D opäť tu čitam od teba len bludy

  • takze pre xioami vyhodia z multijazycnych w10 vsetky jazyky a nechaju tam ang-cinstinu ano ? a preco ako ? :D :D a neni to android – totiz vsetky jazyky tam su.. tvle to je nestesti toto

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ano on je drobný detail a to mohou obsahovat a obsahují.

   Ani android není zárukou, že tam bude čeština viz komunita MIUi.cz.

   Z lepších značek třeba Motorola, která taky nemá České MUI

  • Jo pokud to bereš tak, tak asi ano, jak to tam nahraješ a zapneš, tak se tě to v angličitně zeptá na jazyk, ty budeš muset vybrat češtinu pokud to budeš chtít české, pak se to přepne do češtiny (kterou to možná stáhne z netu). Pokud to takto bereš jako zařízení bez češtiny, tak OK, tak pak uznávám. To zařízení nemá češtinu, ale česky umí. Takto je to podle tebe OK?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Fireman Dnes v 7:58 : Ano to je běžná praxe z Win Phone 8.X Stáhne se, pokud pro to sestavení bude daný jazykový balíček dostupný.

   Pak v lepším případě se musí spokojit s angličtinou jen regionálním nastavením a klávesnicí. A čekat na novou verzi.

  • WTF (neregistrovaný)

   hneď po prvom zapnutí telefónu sa ta to opyta na jazyk :D a všetky jazyky tam už su

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Sou tam všechyn jazyky , nebo jsou tam všechny jazyky nabídnuté k stažení… ;-)

  • Otravná osoba

   Ke stažení je slovník pro klávesnici apod. Jazykové prostředí je samozřejmě v základu WP. Android bez češtiny jsem již viděl (dokonce vlastnil v případě Motoroly), u WP8 jsem se s tím nesetkal a W10M je namlich to samé.

   Nevím že tu řešíte takové nesmysly.

  • WTF (neregistrovaný)

   MARTIN P. Evidentne si wp nevidel ani z vlaku, tak nepíš niečo, o čom nemáš ani paru.

   Jazyky tam už su v základe, nemusiš nič stahovať

  • Nepište nesmysly, dokud jste to neviděli v reálu. Potvrzuji, že na Mi4 s Windows 10 je na výběr pouze čínština a angličtina, další jazyky jsou buď smazané nebo zablokované. To, že má standardní W10 všechny jazyky v sobě nic neznamená, toto je verze speciálně upravená pro Xiaomi (=číňany), proto i kvůli úspoře místa můžou být jazyky vyházené.

  • Tolik chytráků a oveček jedou do Martina P. Viz ta věta na dělo, že někdo něco neviděl ani z rychlíku a přitom ten kluk má pravdu :-) Jenže sám proti stádu? To je těžké ;-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Peete: bezny jev zde, bohuzel. Mistni omladina povetsinou nic nevi, navic je prilis hloupa, aby si byla schopna dohledat relevantni zdroje, ale vzdycky se sletnou jak supy. Porad ti sami.

  • Omladina? Řekl šašek, který nejen že se prokazuje „argumenty“ které by nevypotil ani můj pes, ale ani neumí základy spisovné češtiny…. Jaké polévky (supy) máš na mysli? Bramboračku, co máš v hlavě?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Nasel ses tam, vid Rado ;-)

 4. Matěj (neregistrovaný)

  Zdar me by spíš zajímalo. CO to bude dělat na MI4 bez LTE pokud to teda vubec pujde nainstalovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).