Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile pro „androidí“ Xiaomi Mi 4 klepou na dveře. Dočkáme se tento týden?

Windows 10 Mobile pro „androidí“ Xiaomi Mi 4 klepou na dveře. Dočkáme se tento týden?

Microsoft letos v březnu ve spolupráci s čínskou komunitou Mi rozjel experimentální projekt, který si kladl za cíl nahradit na telefonu Xiaomi Mi 4 (recenze) systém Android platformou Windows 10 Mobile. Výrobce smartphonu se tohoto projektu nijak neúčastnil (více informací) a jeho dostupnost se omezila pouze na několik čínských uživatelů v uzavřené skupině. Nyní se však zdá, že si výměnu systému budou moci dopřát všichni majitelé Xiaomi Mi 4.

  

Jeden ze softwarových inženýrů Microsoftu zveřejnil na sítí Weibo zprávu, že se blíží Den díkůvzdání, a tedy je čas na veřejné vydání Windows 10 pro Xiaomi Mi 4. Tento svátek připadá na 26. listopadu, takže by se paradoxně mohli mobilních „desítek“ dočkat majitelé Mi 4 dříve, než většina majitelů telefonů Microsoft / Nokia Lumia.

Takto na Xiaomi Mi 4 běží Windows 10 Mobile (sestavení 10240) 

Xiaomi Mi 4 je loňská vlajková loď, vybavená 5palcovým Full HD displejem, procesorem Qualcomm Snapdragon 801 se 3 GB RAM a dvojicí fotoaparátů o rozlišení 13 a 8 megapixelů. Pihou na kráse je u tohoto modelu absence podpory „tuzemských“ pásem LTE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments