Sledujte nás na YouTube

Xiaomi měsíčně zvládne vyrobit jen 10 000 kusů Mi MIX. Jaký je důvod?

Společnost Xiaomi předevčírem představila zajímavý smartphone MI MIX s takřka bezrámečkovým displejem, který vyplňuje přes 90 procent čelní plochy zařízení. Tento telefon půjde na trh již za pár dní, avšak pouze v limitovaném množství a pouze na čínském trhu. A tak to zřejmě zůstane napořád.

xiaomi_mimix_2

Xiaomi MI MIX totiž není smartphone určený do masové produkce, ale pouze koncept, který se v omezeném množství dostane do běžného prodeje. Jak jsme psali v úterním článku, výroba tohoto zařízení je značně náročná, keramické tělo telefonu je při ní vystavováno teplotám okolo 1 500 °C a i tak je výsledek značně nejistý. Z tohoto důvodu Xiaomi stíhá vyrábět pouze 10 tisíc kusů měsíčně. Veškerá produkce je určena pouze pro čínský trh, přestože telefony Xiaomi se běžně prodávají i v jiných asijských zemích, např. v Indii, Singapuru či Malajsii.

xiaomi-mi-mix-official

Další důvody, proč se MI MIX nedostane za hranice Číny, uvedl na síti Reddit šéf indické pobočky Xiaomi Jai Mani. Jelikož se jedná pouze o koncept, nemusel by být masovou základnou uživatelů přijat, ať už z důvodu netypické konstrukce, absencí proximity senzoru, nebo kvůli pozici Selfie kamerky pod displejem. Xiaomi chce prodejem limitovaného množství ukázat, že se jedná o skutečné zařízení, avšak spíše ve fázi konceptu, na němž bude výrobce v budoucnu stavět.

Xiaomi Mi Mix můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Takže ho neseženu?třeba na ebay to půjde sehnat ne?

  2. Marek Studnička (neregistrovaný)

    Bohužel Ne,je to jen koncept,ale je nádherný to KUS!!!!,budeme se tedy muset spokojit s jeho neméně kvalitním bratrem Note 2 a to je taky Paráda-no ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *