Domů » Bleskovky » Xiaomi měsíčně zvládne vyrobit jen 10 000 kusů Mi MIX. Jaký je důvod?

Xiaomi měsíčně zvládne vyrobit jen 10 000 kusů Mi MIX. Jaký je důvod?

Společnost Xiaomi předevčírem představila zajímavý smartphone MI MIX s takřka bezrámečkovým displejem, který vyplňuje přes 90 procent čelní plochy zařízení. Tento telefon půjde na trh již za pár dní, avšak pouze v limitovaném množství a pouze na čínském trhu. A tak to zřejmě zůstane napořád.

xiaomi_mimix_2

Xiaomi MI MIX totiž není smartphone určený do masové produkce, ale pouze koncept, který se v omezeném množství dostane do běžného prodeje. Jak jsme psali v úterním článku, výroba tohoto zařízení je značně náročná, keramické tělo telefonu je při ní vystavováno teplotám okolo 1 500 °C a i tak je výsledek značně nejistý. Z tohoto důvodu Xiaomi stíhá vyrábět pouze 10 tisíc kusů měsíčně. Veškerá produkce je určena pouze pro čínský trh, přestože telefony Xiaomi se běžně prodávají i v jiných asijských zemích, např. v Indii, Singapuru či Malajsii.

xiaomi-mi-mix-official

Další důvody, proč se MI MIX nedostane za hranice Číny, uvedl na síti Reddit šéf indické pobočky Xiaomi Jai Mani. Jelikož se jedná pouze o koncept, nemusel by být masovou základnou uživatelů přijat, ať už z důvodu netypické konstrukce, absencí proximity senzoru, nebo kvůli pozici Selfie kamerky pod displejem. Xiaomi chce prodejem limitovaného množství ukázat, že se jedná o skutečné zařízení, avšak spíše ve fázi konceptu, na němž bude výrobce v budoucnu stavět.

Xiaomi Mi Mix: Vybalení a první dojmy

Xiaomi Mi Mix můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Takže ho neseženu?třeba na ebay to půjde sehnat ne?

    • Na banggood.com se da predobjednat. [odkaz]

      Nicmene ac je telefon paradni, koupi bych si rozmyslel absence LTE 800mhz a defakto 0servis v nasich koncinach je problem, ani baterku clovek nevymeni. Kvalita fotoaparatu take zadna slava..

  2. Marek Studnička

    Bohužel Ne,je to jen koncept,ale je nádherný to KUS!!!!,budeme se tedy muset spokojit s jeho neméně kvalitním bratrem Note 2 a to je taky Paráda-no ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).