TOPlist

Xiaomi Max s 6,4″ displejem a náramek Mi Band 2: Podívejte se, jak budou vypadat

Čínský drak Xiaomi připravuje tabletofon s 6,4″ displejem, jemuž fanoušci značky vybrali v anketě jméno Max. Podle oficiální pozvánky bude toto zařízení představeno 10. května, jeho podobu odhalily jak oficiální stránky výrobce, tak nedávno uniklý render.

Max by měl nabídnout stejně tenké rámečky kolem displeje, čtečku otisků prstů v domovském tlačítku či zaoblená skleněná záda pro jistější úchop; ten se bude u 6,4″ obra rozhodně hodit.

max-650x646

Hardwarové parametry tohoto obra prozrazuje benchmark GFXBench, v němž se Xiaomi Mi Max objevil. Nebude se jednat o absolutní špičku, ale o zařízení střední třídy, které dostane Full HD displej (344 ppi) a bude jej pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 850 s osmijádrovým procesorem a grafickým čipem Adreno 510. Paměti budou patrně nabízeny v konfiguraci 3 GB RAM a 16 GB ROM.

max specs

Zařízení má dále dostat dvojici fotoaparátů o rozlišení 16 a 5 megapixelů, a bohatou zásobu senzorů, z nichž však má chybět NFC. Xiaomi Mi Max tak bude zřejmě poměrně levný telefon, který nebude brát slávu lépe vybaveným “pádlům” řady Mi Note.

mi band 3

Kromě Maxe zřejmě čínská společnost představí 10. května i novou generaci náramku Mi Band, jehož podobu odhalil CEO společnosti Lei Jun na čínské síti Weibo. Oproti předchozímu modelu bude novinka vybavena displejem a rozměrným kruhovým tlačítkem nad ním.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku