Domů » Bleskovky » Xiaomi Max s 6,4″ displejem a náramek Mi Band 2: Podívejte se, jak budou vypadat

Xiaomi Max s 6,4″ displejem a náramek Mi Band 2: Podívejte se, jak budou vypadat

Čínský drak Xiaomi připravuje tabletofon s 6,4″ displejem, jemuž fanoušci značky vybrali v anketě jméno Max. Podle oficiální pozvánky bude toto zařízení představeno 10. května, jeho podobu odhalily jak oficiální stránky výrobce, tak nedávno uniklý render.

mi max

Max by měl nabídnout stejně tenké rámečky kolem displeje, čtečku otisků prstů v domovském tlačítku či zaoblená skleněná záda pro jistější úchop; ten se bude u 6,4″ obra rozhodně hodit.

max-650x646

Hardwarové parametry tohoto obra prozrazuje benchmark GFXBench, v němž se Xiaomi Mi Max objevil. Nebude se jednat o absolutní špičku, ale o zařízení střední třídy, které dostane Full HD displej (344 ppi) a bude jej pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 850 s osmijádrovým procesorem a grafickým čipem Adreno 510. Paměti budou patrně nabízeny v konfiguraci 3 GB RAM a 16 GB ROM.

max specs

Zařízení má dále dostat dvojici fotoaparátů o rozlišení 16 a 5 megapixelů, a bohatou zásobu senzorů, z nichž však má chybět NFC. Xiaomi Mi Max tak bude zřejmě poměrně levný telefon, který nebude brát slávu lépe vybaveným „pádlům“ řady Mi Note.

mi band 3

Kromě Maxe zřejmě čínská společnost představí 10. května i novou generaci náramku Mi Band, jehož podobu odhalil CEO společnosti Lei Jun na čínské síti Weibo. Oproti předchozímu modelu bude novinka vybavena displejem a rozměrným kruhovým tlačítkem nad ním.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Leoš (neregistrovaný)

    Snapdragon 850 ? To asi ne…. ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).