Xiaomi má za sebou rekordní čtvrtletí, tržby meziročně narostly o 50 %

Na letošní rok bude společnost Xiaomi vzpomínat v dobrém, svůj roční cíl v počtu prodaných smartphonů splnila s dvouměsíčním předstihem, a spokojena může být i z hlediska finančních výsledků. Ukazují to i druhé finanční výsledky, které čínský gigant zveřejnil po svém letošním vstupu na hongkongskou burzu.

O polovinu větší příjmy než loni

Xiaomi v uplynulém kvartále zaznamenalo rekordní příjmy ve výši 50,8 miliard yuanů (asi 166 miliard korun), což je meziroční nárůst o 49,1 procent. Společnost vykázala zisk 2,9 miliard yuanů (asi 9,5 miliard korun), což je o 17,3 procent více než ve stejném období v loňském roce. Čínský drak rostl nejvíce v oblasti internetu věcí a služeb, avšak nejvíce peněz vygeneroval na smartphonech.

Lepší prodeje vlajkových modelů

Příjmy z prodejů telefonů Xiaomi činily 33,3 miliard yuanů (asi 109 miliard korun), což je o pětinu více než v loňském třetím čtvrtletí. Téměř třetina výnosů šla z prodeje vlajkových modelů, např. Xiaomi Mi 8 (recenze), kterého se ke konci třetího kvartálu prodalo téměř 6 milionů. Díky tomu se i zvedla průměrná cena prodaného telefonu, a to o 18 procent (částka bohužel zveřejněna nebyla).

Xiaomi Mi Mix 3: exkluzivní první dojmy a videopohled

Xiaomi se také chlubí, že počet aktivních uživatelů jeho prostředí MIUI narostla na 224 milionů, což je meziroční nárůst o 43,4 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Ren (neregistrovaný)

    Dobrý telefony za malý peníz, tady není co řešit.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *