Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Xiaomi dostalo v Indii zákaz prodeje svých zařízení: Porušuje patenty Ericssonu

Xiaomi dostalo v Indii zákaz prodeje svých zařízení: Porušuje patenty Ericssonu

Čínský drak Xiaomi vlétl do Indie v polovině letošního roku a okamžitě zde zaznamenal úspěch při prodeji svého telefonu Mi3. V rozmachu jej však nyní přibrzdila společnost Ericsson, která jej nařkla z porušování vlastních patentů týkajících se síťových standardů. Soud v Dillí dal švédské společnosti za pravdu a vystavil Xiaomi zákaz importu, výroby, prodeje a propagace všech modelů v Indii.

 
Our incredible journey ends now  

Sankce platí do vyřešení patentového sporu, Xiaomi se na místě odvolalo, konečný verdikt má padnout do začátku března příštího roku. Viceprezident Xiaomi Hugo Barra přiznal problém na svém facebookovém účtu, kde uvedl, že společnost nyní bude hledat možnosti, jak rozhodnutí soudu zvrátit. Šéf Xiaomi pro Indii se již vyjádřil, že se bude snažit s Ericssonem spolupracovat a vyřešit celou záležitost smírně.

 

Ericsson vyvolal na indickém území spory již dříve, v jeho hledáčku uvízly i společnosti Micromax, Gionee nebo Intex. Xiaomi bylo ale údajně o porušování patentů opakovaně informováno, nicméně na výzvy nereagovalo. Vzhledem ke vzrůstající popularitě čínské společnosti bychom se nedivili, kdyby se brzy ozval Apple, který dlouhodobě Xiaomi osočuje z kopírování svých produktů. V patentové válce by však patrně čínský drak padnul, neboť v jeho portfoliu se nachází celkem 12 patentů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments