Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá 6,4″ tabletofon: Jmenovat se má Max

Xiaomi chystá 6,4″ tabletofon: Jmenovat se má Max

V minulém týdnu rozjela čínská společnost Xiaomi anketu o tom, jak se má jmenovat její příští telefon. V nabídce byly čtyři varianty – Pro, Plus, Big a Max. Výběr názvů dává tušit, že se bude jednat o zařízení větších rozměrů; 51,62 procent hlasujících nakonec zvolilo název Max.

xiaomimax Takto má vypadat čelní panel Xiaomi Max

Spekuluje se, že zařízení dostane 6,4″ displej a svými rozměry překoná loňský tabletofon Xiaomi Mi Note. Na rozdíl od současné vlajkové lodě Mi 5 má na přední straně chybět čtečka otisků prstů, která své místo najde na zádech. O pohon se má údajně postarat čipset Qualcomm Snapdragon 820, chybět nemá ani podpora všech čínských frekvencí sítě LTE (na evropská pásma zřejmě musíme opět zapomenout). Kdy Xiaomi svého Maxe představí, je prozatím nejisté.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Že by „náhrada“ za Nexus 7 kdy levný výkonný tablet, nahradí levný výkonný phablet ? Asi sem moc velký optimista

  • Jako AOSP+GAPPS s celosvětovým zastoupením vs MIUI lokální působení? To asi opravdu ne:)

   • Martin P. (neregistrovaný)

    Mě jde o hardware

    Výkon N7 vs nový software je už dýchavičný. A po stránce HW není náhrady, jak už sme psaly. 80% tabletů jsou „sra..y“ které mají málo paměti, mizerné rozlišení a i ty chipsety.

    A ani tablety za +8000,- myslím za to nestojí, protože přidaná hodnota je mizivá, až žádná.

   • Aha, tedy odemknout bootloader a doufat v aleternativní ROM nebo systém (CM). No nezní to moc jako reálná cesta, abych řekl pravdu.
    To že N7 nemá na trhu nástupce nebo alternativu je bohužel smutný fakt, to je fakt. Ale v tomto bych ho fakt nehledal.
    Asi bych utekl k Samsung Galaxy Tab S + CM nebo LG G pad 8.3 + CM, ale ani jedno by mě úplně neuspokojilo. Teď už bych spíše koukal po QC820 SoC, což se do tabletů moc nehrne, když vyšší segment prakticky totálně ovládá Apple….

   • Aha, G pad se už neprodává a nemá nástupce. SG Tab S2 zase nemá CM port. Jo, je to bída.

   • Martin P. (neregistrovaný)

    Aktuálně leda nVidia Shield

    G-Pad i N7/2013 jde koupit ve výprodejích ale jak píšu výkon už není nic moc. Ale proti jiným tabletům tedy je stále supr.

    Samsung Galaxy Tab S 8.4 výkonově neboduje tak jako velkou cenou.

   • Martin P. (neregistrovaný): Neuvědomil jsem si, že G Pad už je nějakou dobu na trhu, letí to. Na Shield jsem zapomněl.
    SG Tab S (aktuální je S2), nj, příplatek za vypalující se OLED a smazaný TouchWiz:) Ale tablet je to hezoučký, ne že ne. Ale opravdu to chce novou hiend generaci, Snapdragon 820, UFS 2.0, prostě to posunout na úroveň iPadů. Ale bohužel se jistě posune i cena, tedy těžko hovořit o alternativě k N7.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).