Domů » Bleskovky » Xiaomi a chytré hodinky? Experimentujeme se spoustou šílených věcí, tvrdí viceprezident společnosti

Xiaomi a chytré hodinky? Experimentujeme se spoustou šílených věcí, tvrdí viceprezident společnosti

Čínská společnost Xiaomi, jejíž generální ředitel v týdnu sebevědomě prohlásil, že chtějí být do deseti let jedničkou na trhu, doposud v kategorii nositelné elektroniky představila pouze náramek Mi Band. Vzhledem k tomu, že viceprezident Xiaomi Hugo Barra je velkým fanouškem společnosti Apple, byla jen otázka času, kdy přijde řeč i na chytré hodinky.


V krátkém videu na YouTube kanálu Mi odpověděl Barra na otázku, zda Xiaomi vytvoří chytré hodinky: „Byli byste okouzleni, kdybyste viděli věci, se čím vším experimentujeme a to včetně chytrých hodinek a dalších šílených věcí.“ Podle jeho slov se společnost ještě nerozhodla, zdali je nyní připravena přijít s chytrými hodinkami na trh, nicméně rozhodnutí by mělo padnout v následujících měsících na základě diskuze se svou komunitou fanoušků.

  
Mi Band: Zatím jediný pokus Xiaomi o nositelnou elektroniku 

Pod videem i na oficiálním diskuzním fóru MIUI se již diskutuje o tom, jaké funkce by měly hodinky Xiaomi obsahovat. Mezi návrhy se nejčastěji objevují položky jako velká výdrž na baterii, vodotěsnost, nezávislost na spárovaném telefonu, fitness funkce, GPS nebo infraport. Jak by měly ideální chytré hodinky vypadat podle vás? 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. rrr (neregistrovaný)

    Neměli by spíš říct kopírujeme spoustou věcí :D

  2. Nebo šílene experimentujeme s kopírovaním vecí

  3. FunMustBe (neregistrovaný)

    Všichni tady tvrdí, jak Xiaomi kopíruje.. dobře uznávám, že jede hodně na věcích, které má v sobě postižené Jabko, ale osobě vlastvím Mi3 a osobně sem neměl v ruce telefon, který by mi svým systém víc vyhovoal.. prostě soužití postiženého Jabka a Androidu, jak má být. Těším se, až vyrobí nějaké „chytré“ hodinky, které budou k něčemu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).