Domů » Bleskovky » Xiaomi 3. největším prodejcem smartphonů? Jen na chvíli, sesadilo jej Lenovo

Xiaomi 3. největším prodejcem smartphonů? Jen na chvíli, sesadilo jej Lenovo

V centrále čínského giganta Xiaomi měli velký důvod k oslavám. Podle analytické společnosti HIS iSuppli se totiž tento výrobce stal ve třetím kvartále roku 2014 třetím nejúspěšnějším výrobcem mobilních zařízení. Zdálo se tedy, že Xiaomi poráží své lokální soupeře Lenovo a Huawei.

Xiaomi zaznamenalo ve třetím kvartále 17,3 miliónu prodaných smartphonů, což je o 2 milióny více, než ve druhém kvartále. Pro „čínský Apple“ by to tedy znamenalo, že poráží právě Lenovo, které zaznamenalo 16,9 miliónu prodaných smartphonů. Bezmála 24 hodin po zveřejnění byl však žebříček aktualizován. Lenovo do něj chtělo zaznamenat výsledek akvizice společnosti Motorola, což se také stalo. Bohužel přesná prodejní čísla Motoroly zveřejněna nebyla. Patrně to ale bylo dost na to, aby to právě Xiaomi z bronzového postu za Samsungem a Applem svrhlo.


Zdroj grafu: BusinessInsider.in

V dalším kvartále se však dá očekávat tvrdý souboj o třetí místo mezi výrobci smartphonů. Lenovo bude těžit právě ze svého spojenectví s Motorolou a jejího patentového arsenálu, zatímco Xiaomi své tažení na západ podporuje větším rozprostřením svých datových center (informovali jsme zde). „Válka o okupaci kapes“ lidstva tedy směle pokračuje.

 

Daniel Javorský

6 komentářů

 1. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Ten obrázek tý Motoroly „a Lenovo company“ no chce se mi brečet a z toho jaký jsou nejprodávanější telefony taky.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Mauik: Protože Motorola smartphony měli pověst „lepšího zboží“ a to se o smartphonech Lenovo říci nedá.

  • Kolousek001 (neregistrovaný)

   Pretože všechno co je čínský, či pod čínskými křídly u mě umřelo :( A Lenovo to je kapitola sama o sobě …

  • Z mojich osobnych skusenosti viem, ze Lenovo vie robit dobry HW. Za pomerne dobre ceny. SW mozno niekde hapruje, ale to sa da doladit. Vibe Z2 Pro je velmi pouzitelny. Aj ked prebrali ThinkPady od IBM tak sa mohli vsetci bat, ze to do*eru. A zatial su ThinkPady ok. Spojenie s Motorolou a jej skusenostami beriem pozitivne. Ved ich kupili aj preto, aby mohli byt smartfony Lenovo lepsi zbozi.

   Kolousek001: uz davno neplati, ze co je cinske, je to smejd. polovica veci sa vyraba v cine. alebo cinske znacky ako Xiaomi alebo Oppo vedia spravit velmi slusne stroje

 2. kolemjdouci (neregistrovaný)

  Ono toho Google moc Lenovu z tech patentu neprodal, takze psat o tom, ze bude Lenovo z te „trochy“ co dostal tezit, navic jeste v Cine, kde je patent jenom car papiru (Xiaomi nejvice prodava prave v Cine), pusobi divne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).