TOPlist

Pro XDA není nic nemožné: Android 7.1 Nougat portován na Lumii 520

Nokia Lumia 520 se stala díky své nízké ceně nejprodávanějším Windows Phone telefonem v historii, i přes počáteční sliby jí však byl zapovězen oficiální vstup do vod systému Windows 10 Mobile. Podle Microsoftu by chod systému na takto slabém hardwaru negativně ovlivnil uživatelskou zkušenost. To však neodradilo uživatele fóra XDA Developers s nickem thinhx2 vzít tento model a vyzkoušet, jak si poradí s jiným systémem – volba padla na CyanogenMod 14.1 postavený na Androidu 7.1 Nougat.

Jako u většiny podobných projektů se dá výsledek popsat rčením „jde to, ale dře to“. Nougat skutečně na dvoujádrovém procesoru s taktem 1 GHz a 512 MB RAM běží, pro každodenní používání to však rozhodně není. Podle autora je systém pomalý, nestabilní a nefunguje na něm spousta věcí, byť multitaskingu titěrný 4″ displej s rozlišením 480 × 800 pixelů nevadil. Chcete-li se o tomto projektu dozvědět více, navštivte příslušné vlákno na XDA Developers.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku