Domů » Bleskovky » Windows XP na iPhone 7? Jde to dokonce bez jailbreaku

Windows XP na iPhone 7? Jde to dokonce bez jailbreaku

Po dlouhé době tu máme další díl seriálu „provozujeme operační systém na zařízení, které jej oficiálně nepodporuje“. Tentokráte se podařilo rozjet Windows XP na iPhonu 7.

iphone-7-windows-xp-780x430

Jako obvykle se nejedná o výměnu iOS za Windows, ale pouze o emulaci systému, tentokráte skrze aplikaci iBox. Tu lze na iPhone nainstalovat skrze Xcode, aniž by bylo nutné použít jailbreak. iPhone 7 má díky čipu Apple A10 a 2 GB RAM mnohem vyšší výkon, než počítače z dob 16 let starých Windows, avšak nečekejte žádný plynulý zážitek.

Windows XP on the iPhone 7!

U všech těchto pokusů zpravidla platí, že pouze demonstrují to, „že to jde“, ale na běžné použití to rozhodně není. Existuje mnoho snazších cest, jak si na iPhonu zahrát Solitaire nebo Hledání min. Pokud jste však podobný nadšenec jako autor videa, můžete se vydat podobnou cestou s pomocí dat na uložených GitHubu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tu zle na iPhone nainstalovat skrze Xcode,…. #Pozorchybička

  2. Pokud by se povedlo nainstalovat W10M na iphone, tak bych do iphonu i sel

    • Pokud by taková aplikace vznikkabdobstore ji apple nepusti a je to dobré, iPhone má svůj iOS který je daleko lepší
      Možnost by byla přes JB ale pochybuju že by se s tím někdo namahal,proč taky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).