Windows Phone 8.1: Unikly screenshoty Internet Exploreru 11 a Facebook Messengeru

Dění na Mobile World Congressu zastínilo nekončící sérii úniků z nadcházející aktualizace Windows Phone na verzi 8.1. Naposledy jsme vás informovali o možných schopnostech hlasové asistenky „Cortana“, dnes přinášíme nové screenshoty uživatelského prostředí Internet Exploreru 11 a aplikace Facebook Messenger.

  

Funkce Internet Exploreru 11, který bude součástí Windows Phone 8.1, již zpravidla všechny známe, ať už se jedná o podporu WebGl a videa v HTML5, ukládání hesel nebo nahrávání podporovaných souborů na web a jejich stahování. Tyto soubory podle posledních obrázku bude možné nejen ukládat, ale rovnou otevírat a dokonce i rozbalovat soubory formátu .zip.

    

Dočkáme se i anonymního prohlížení internetových stránek bez ukládání historie a cookies, stejně jako na Windows Internet Exploreru. Tyto stránky se budou otevírat ve zvláštních záložkách a budou označeny modrým obdelníkem v adresním řádku v pravo.

 

Když už je řeč o záložkách, nově uniklé screenshoty a video vyvrací předchozí domněnku o přepínání záložek skrze systémový multitasking. Již dnes je v Internet Exploreru možnost změnit tlačítko vlevo od adresního řádku na přepínač záložek, tato možnost zde zůstává i nadále, tlačítko pro znovunačtení stránky se přesunulo přímo do adresního řádku na jeho pravou stranu. 

  

Počet otevřených záložek nebude nově limitován, aktuální verze systému umožňuje pouze šest otevřených stránek současně. Záložky budou synchronizovány napříč Windows Phone 8.1 a Windows 8.1 zařízeními. Podle uniklého videa bude Internet Explorer 11 dokonce podporovat zvláštní režim čtení článků na internetu, kdy si uživatel zvolí velikost písma a barvu písma nebo barvu pozadí pro příjemnější čtení. Bohužel tato možnost bude dostupná zřejmě pouze z nastavení, při použití gesta pinch to zoom se článek pouze přiblíží bez podpory zalamování řádků, je tedy nutné buď posouvat text po displeji nebo si v nastavení zvolit větší písmo.

Na internetu se také objevily první snímky Facebook Messengeru pro Windows Phone. Ten má nahradit aktuální vestavěný chat v hubu zprávy, jeho příchod by měl nastat právě s uvedením systému ve verzi 8.1. Na screenshotech je vidět dlaždice na úvodní obrazovce v největším formátu, která nebude ctít systémovou barvu, ale bude zcela bílá. Ovšem zvláštní je, že se na ní nenachází ani text s názvem aplikace, jen modrá ikona.

Na druhém snímku je pak samotný vzhled historie konverzace navržený tak, aby korespondoval se vzhledem systému. Samozřejmě se ale nemusí jednat o pravé snímky, ale pouze o podvrhy, obrázky a video Internet Exploreru se ale zdají být věrohodné. Budeme se těšit na další nové úniky a samozřejmě na začátek měsíce dubna, kdy by měl být systém Windows Phone 8.1 představen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. tom (neregistrovaný)

  Pane Karásku, i Vy nejste schopen se obejít bez slova „únik“? Jste tím jako redaktoři už trapní. To samé platí o slově „spekulace“.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Příště se můžeš angažovat a napsat nějaký článek sám.Hned ti zhodnotíme i Tvá slovíčka.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Zní to strašně investigativně, jako by novináři smartmania a další českých zinů měli agenty uvnitř korporací.

   Ale oni jenom sledují zahraniční twitter. Ještě jsem nezažil, aby český novinář na něco přišel sám.

   Spíš než novinář by se hodilo slovo tlumočník. A se zpožděním.

  • Geary (neregistrovaný)

   Tomíku, opravdu se neobejdeš bez slova „schopen“? To samé platí o slově „trapní“.

  • radeczek (neregistrovaný)

   Jirko a Geary, vy si opravdu myslíte, že všechna ta videa a fotografie unikají tak nějak samovolně, navzdory bezpečnostním opatřením? To je úsměvné :)

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Slovo únik se mi taky vůbec nelíbí, ale nenapadá mě lepší, snad jen v tomto případě by se dalo napsat „Screenshoty Internet Exploreru 11 a Facebook Messengeru byly omylem zveřejněny“, ale už se nejedná o jedno slovo.

 2. kidal5 (neregistrovaný)

  Konečně vylepšili prohlížeč. Nejvíce mě štvalo pomalé našeptávání při psaní adresy. A textový mód je taky super

  • imperator (neregistrovaný)

   akurat teraz som si skusal kolko trva kym naseptavac vyhodi adresu…a trva to paradne dlho…(hlavne oproti desktopu napr na ktory je zvykly clovek) a prave mi vrtalo hlavou ze to si nikto este nestihol vsimnut aky to je fail to naseptavanie ? (mimochodom ak napisem napr. baz tak mi doplni cele linky na stranku bazos…a nie len domenu bazos.sk – tak ako som zvyknuty…cize nie len ze trva dlho ale aj dlho naseptava… :) sync zaloziek ze nebol bol tiez trapas… + inprivate veci…cize teoreticky dorovnal chrome :) bravo :)

  • steelspace (neregistrovaný)

   Asi nemůžeme jen tak srovnávat mobil a desktop. Na Edge ti to nepoběží stejně rychle jako na 1GB LAN.

  • imperator (neregistrovaný)

   ja som na wifi 60mbit…a mam pocit ze chrome je v tomto smere niekde inde…mobilny chrome teda

 3. l0lz (neregistrovaný)

  tak sťahovať ZIP, tar, 7z, ISO, RAR, otvarať, aj otvarať subori v ZIPe viem aj teraz.

 4. Rixi (neregistrovaný)

  jsem sám komu chybí šipky zpět a dále v browseru???

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *