Domů » Bleskovky » Windows Phone 8 dostávají plnohodnotnou aplikaci YouTube

Windows Phone 8 dostávají plnohodnotnou aplikaci YouTube

Po nové verzi aplikace pro Facebook se platforma Windows Phone dočkala dalšího příjemného překvapení v podobě plnohodnotného klienta pro YouTube. Program nebyl vyvinut Googlem ale přímo samotným Microsoftem, který sice aplikaci YouTube na Marketplace nabízel již dříve, jednalo se však jen o záložku odkazující na mobilní verzi populárního serveru.

 

Zbrusu nový software má mimo přepracované prostředí v záloze také několik příjemných vylepšení, jako třeba možnost vytvářet dlaždice na domovskou obrazku z videí, ale i playlistů (jejichž vytváření a procházení je dle slov vývojářů velmi jednoduché a intuitivní) či kanálů.

Oproti verzi pro Android či iOS zde nechybí ani možnost přehrávat na pozadí a to i se zamčenou obrazovkou a pochopitelně je k dispozici i sdílení videí pomocí sociálních sítí či zpráv. Aplikace je zatím uvolněna pro Windows Phone 8, během několika týdnů by se ale měli dočkat i majitelé starších zařízení s Windows Phone 7.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. Vypadá to, že MetroTube, SuperTube apod. mají odzvoněno..

 2. Velice by mě zajímalo, zda-li je vůbec možno – z jakékoliv aplikace – nahrát přímo video, které jsem pořídil telefonem – L920 – na YouTube…to Microsoft asi dvakrát podporovat nebude, což…?

 3. Nevím, jestli jste si někdo všiml, ale oproti youtube na Androidu se neukazuje- „nelze přehrát v mobilním telefonu“

 4. Martin II (neregistrovaný)

  Ten nadpis je opat od veci. Windows phone samozrejme plnohodnotnu aplikaciu na You Tube uz mal, vlastne niekolko. Tato je oficialna, aj ked naprogramovana Microsoftom.

  • Ano mel,ale tyto aplikace obchazeli API,takze obcas byly ne plne nefunkcni.Toto uz u teto oficialni nehrozi

 5. Lubean (neregistrovaný)

  Tak ještě ofiko YouTube app pro Windows 8 :-)

 6. Bohužel stále na WP postrádám možnost video jednoduše nahrát na Youtube (úplně ideální by byla i ještě jednoduchá „střižna“). Snad další verze WP přinese potřebná API pro práci s videi.

 7. nikox (neregistrovaný)

  První problém s touto aplikací a zároveň pokračování v přestřelce mezi Googlem a Microsoftem: [odkaz]

  • Clanek neni uplny,Google dodnes neposkytnul Microsoftu API co se Youtube tyce,takze Microsoft API obesel a vydal svou a opravdu kvalitni aplikaci.Google pozaduje stazeni aplikace ze Store a nasledne znefunkcneni pro uzivatele,kteri jiz maji stazeno.To ale Microsoft odmita dokud Google nedoda API.Je dobre ,ze se Microsoft neda zastrasit.Navic aplikace ,kterou Microsoft vydal je mnohonasobne lepsi nez vlastni aplikace na Adroid.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).