Windows Phone 8 dostávají plnohodnotnou aplikaci YouTube

Po nové verzi aplikace pro Facebook se platforma Windows Phone dočkala dalšího příjemného překvapení v podobě plnohodnotného klienta pro YouTube. Program nebyl vyvinut Googlem ale přímo samotným Microsoftem, který sice aplikaci YouTube na Marketplace nabízel již dříve, jednalo se však jen o záložku odkazující na mobilní verzi populárního serveru.

 

Zbrusu nový software má mimo přepracované prostředí v záloze také několik příjemných vylepšení, jako třeba možnost vytvářet dlaždice na domovskou obrazku z videí, ale i playlistů (jejichž vytváření a procházení je dle slov vývojářů velmi jednoduché a intuitivní) či kanálů.

Oproti verzi pro Android či iOS zde nechybí ani možnost přehrávat na pozadí a to i se zamčenou obrazovkou a pochopitelně je k dispozici i sdílení videí pomocí sociálních sítí či zpráv. Aplikace je zatím uvolněna pro Windows Phone 8, během několika týdnů by se ale měli dočkat i majitelé starších zařízení s Windows Phone 7.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku