Domů » Bleskovky » Windows 10 povyšují na novou verzi, update dostává i Insider preview pro smartphony

Windows 10 povyšují na novou verzi, update dostává i Insider preview pro smartphony

Microsoft po týdnu opět aktualizoval Windows 10 pro počítače i smartphony. Číslo sestavení se u obou verzí mění na 105856.164, v případě počítačů a tabletů se jedná o ostrou verzi systému, zatímco u smartphonů povyšuje Insider preview v kruhu aktualizací slow a production.

Windows 10

Aktualizace počítačové a tabletové verze přichází jako kumulativní update označený jako KB3140768. Od posledního sestavení dochází k několika změnám a opravám. Vylepšena byla podpora Bluetooth a nositelné elektroniky, instalace aplikací a předčítač mají být spolehlivější, zlepšil se i výkon při hibernaci zařízení a při stahování a instalaci aplikací.

windows10

Opravena byly chyby při přihlašování k Xboxu a při pokusech o přehrání poškozeného obsahu; a také byla opravena chyba zabezpečení, která umožňovala vzdálené spuštění kódu při prohlížení PDF v prohlížení Microsoft Edge.

Windows 10 Mobile Insider preview

Preview mobilních Windows také doznalo mnoha změn, rychlejší má být ukládání screenshotů, přehrávání videa má být plynulejší a vylepšeno má být i otevírání PDF souborů v Microsoft Edge. Spolehlivější mají být notifikace aplikací, záloha textových zpráv má být milosrdnější na baterii a na datovou stopu. Opraveny byly návrhy stránek v prohlížeči Edge, detekce účtu Microsoft v aplikacích Outlook mail, kalendář a lidé. Vyřešen má být rovněž problém s dočasným odpojováním zařízení od Wi-Fi sítí.

10586.164-update

Je pravděpodobné, že toto sestavení přijde i jako update starších Lumií běžících na Windows Phone 8.1, který byl původně očekáván tento týden, ale podle posledních zpráv se tak stane nejspíše až někdy později v tomto měsíci. Při aktualizačním procesu v Insider programu se zobrazují nové informace o příchodu Windows 10 Mobile a o tom, co nový systém přináší.

windows-10-mobile-upgrade-prompt

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments