Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile rozšiřují podporu o dosud nepředstavený Snapdragon 830

Windows 10 Mobile rozšiřují podporu o dosud nepředstavený Snapdragon 830

Operační systém Windows 10 Mobile má poměrně omezenou podporu čipsetů, nová zařízení lze stavět pouze na novějších Snapdragonech od Qualcommu (820, 810, 808, 625, 617, 210, 208); o podpoře procesorů od MediaTeku se zatím pouze jen spekuluje, a dříve uvedený Intel Atom x3 byl již z požadavků pro systém vyškrtnut. Za to se však v tabulce podporovaných procesorů objevil nový přírůstek od Qualcommu s označením MSM8998.

snapdragon-830

Tento čipset zatím Qualcomm oficiálně nepředstavil, avšak podle logiky označování by se mělo jednat o příští vlajkový procesor Snapdragon 830. O něm se zatím příliš neví, spekuluje se, že bude vyroben novým 10nm procesem od Samsungu a nabídne podporu až 8 GB operační paměti. Toto množství by se mohlo hodit například k emulaci x86 aplikací, čímž by počítačový režim Continuum dostal zcela nový rozměr; to je ale spíše zatím pouze naše zbožné přání, které se nemusí slučovat s realitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments