Domů » Bleskovky » Velká paměťová akvizice: Western Digital kupuje za 19 miliard dolarů SanDisk

Velká paměťová akvizice: Western Digital kupuje za 19 miliard dolarů SanDisk

Letos v červenci jsme psali o tom, že SanDisk vyrobil paměťovou kartu s pořadovým číslem 2 miliardy. Ze zveřejněných čísel se zdálo, že se SanDisku nadmíru daří, o to překvapivější se pak stala nedávná informace, že je výrobce čipů na prodej. Zájem projevilo několik společností, nakonec vyhrála nabídka společnosti Western Digital – 19 miliard dolarů, tedy asi 453 miliard korun.

  

Pro Western Digital je to pochopitelný krok, je velkým hráčem v oblasti plotnových počítačových a serverových disků, avšak v oblasti paměťových čipů ztrácí. Pokud obchod schválí příslušné orgány, Western Digital získá nejen veškeré vývojové a výrobní kapacity SanDisku, ale také obrovské množství patentů, dohromady jich obě společnosti mají více než 15 tisíc. K dokončení akvizice má podle tiskové zprávy dojít ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. xzeit (neregistrovaný)

  Tak to bych nečekal, že Western koupí SanDisk.

 2. . (neregistrovaný)

  Bylo by fajn, abyste si po sobě i přečetli co překládáte, když to je otrocky slovo od slova. Z titulku není jasné zda Western Digital kupuje Sandisk (tj. Western Digital byl koupen Sandiskem) a nebo zda Western Digital kupuje Sandisk (Sandisk byl koupen firmou Western Digital). To se člověk dozví jen v článku

 3. Richy (neregistrovaný)

  Tak to je nějaký divný, když Sandisk má nejkvalitnější karty. Díval jsem se na testy, kde testovali rychlo čtení a zápisu. Sandisk byl nejblíže udávaným hodnotám na obalu. Jinak Kingston, Verbatim propadák.

  • Naopak, dává to dokonalý smysl. S tím jak roste role cloudů a interních úložišť klesá význam flasdisků a pam. karet. Trh s flash pamětmi roste (eMMC, SSD), ale ne s pameťovými kartami a USB disky.

   Na druhé straně máš pokles poptávky po HDD (min. na spotřebním trhu) a WD flash trh unikal.

   Tahle fúze je naprosto logická:-)

  • Richy (neregistrovaný)

   Stabilita cloudu může být ta tam, pokud nastane lokální problém. Až budou 256Gb a výše microSD za rozumnou cenu, pak nastane situace opačná. K čemu cloud, který ve skutečnosti není můj?

  • lokální problém? Proto jsou cloudové servery zrcadleny po celé planetě a data máš fyzicky synchronizována s přihlášenými zařízeními (=máš data v cloudi i na počítačích, ideálně na víc, které nejsou všechny připojeny ve stejný čas k netu. Typicky Workstation a notebook). IMHO bezpečné řešení. Mnohem bezpečnější, než je mít na kartě či disku, můžou se porouchat, můžeš je ztratit, můžou ti je ukrást..

  • Richy (neregistrovaný): Ne, v ceně pointu fakt nehledej:) A nemá smysl se hádat s něčím, co je prostě trend všude okolo:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).