Domů » Články » Vyzkoušeli jsme Capturio: Vytiskněte si vlastní fotografie přímo z iOS zařízení

Vyzkoušeli jsme Capturio: Vytiskněte si vlastní fotografie přímo z iOS zařízení

Capturio je nadějná česká služba, která vám umožní vyvolat si vlastní snímky skrze mobilní zařízení a následně je zaslat na adresu kamkoliv na světě. Jak to funguje v praxi?

Se zájmem sledujeme originální české aplikace s globálními záměry. Dnes jsme se podívali na zoubek aplikaci Capturio, která vám umožní vyvolat si z iOS zařízení vlastní fotografie. Práce s aplikací je velmi jednoduchá a intuitivní. Po spuštění si založíte novou fotosadu a vyberete výsledný rozměr fotografií. Na výběr máte z rozměrů 9x13 cm, 10x10 cm (vhodné například pro fotografie z Instagramu) a 10x15 cm. Zvolený rozměr bude použit u vyvolání všech fotografií v dané fotosadě, není možné tedy kombinovat klasické fotografie se čtvercovým rozměrem (případně bude čtvercová fotografie na větším formátu s prázdnými okraji).

Po vytvoření fotosady a výběru rozměru fotografií přichází na krok výběr fotografií. Ty můžete vybírat z fotografií v samotném zařízení nebo fotku rovnou pořídit přes fotoaparát či je možné vybírat z fotografií nahraných na Instagram nebo Facebook. Je nutno vybrat alespoň 3 fotografie, což je nejmenší možná objednávka a při výběru fotografií rovnou vidíte výslednou cenu za fotografii a případné množstevní slevy. Nemusíte se bát, že by zásilka byla následně prodražena poštovným, to je totiž u této služby bezplatné, a to dokonce celosvětově!

How to print photos from iPhone - Capturio.com

Po výběru fotek pro vyvolání nastává čas pro zadání adresy příjemce. Fotky nemusíte posílat jen sobě, ale můžete je nechat poslat svým blízkým či obchodím partnerům, což vám zpříjemní možnost přidat k fotografií vlastní vzkaz. Jakmile se fotky odešlou na server, tak nastává poslední fáze objednávky, tedy placení. Platit je možno buď přes PayPal nebo platební kartou. Následně jdou fotografie na vyvolání a jsou odeslány příjemci. O všem jste informování nejen mailem, ale i notifikacemi na mobilním zařízení (pokud si je povolíte).

Službu jsme rovnou i vyzkoušeli a jsme z ní nadšení. Pět fotografií z Instagramu bylo vyvoláno během pár minut po odeslání objednávky a ve schránce jsme je našli již druhý den. Navíc vše bylo výborně a stylově zabalené ve dvou obálkách společně se vzkazem, který je možno k objednávce přidat. Nebáli bychom se tedy takto poslat fotografie komukoliv.


Fotografie nám do redakce dorazila hned druhý den po odeslání z aplikace

Nedávno jsme vám představili aplikaci Postisimo, s kterou můžete zasílat pohledy přímo z mobilních zařízení. S aplikací Capturio můžete zaslat klasické fotografie. Napište nám do komentářů, co si o této aplikaci myslíte a kde vidíte její vhodné využití. Capturio je zatím k dispozici pouze pro iOS, stahovat tedy můžete na App Store.

-

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).