Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte stabilní MIUI ROM postavenou na Androidu 4.0.4

Vyzkoušejte stabilní MIUI ROM postavenou na Androidu 4.0.4

V pátek 20. července vyšla první funkční CZ a SK MIUI ROM postavená na Androidu 4.0.4. U dřívějších verzí (založených na Androidu 2.3.7) se české prostředí vkládálo do standardní ROM, která obsahovala pouze anglický a čínský jazyk, od přechodu na novou verzi systému (ICS) se už všechny jazykové balíčky vkládají přímo do ROMky a vzniká tak multijazyková verze přímo od tvůrců.

 

Multijazyková verze obsahuje spoustu lokalizací (angličtina, čínština, polština, němčina, italština, korejština, španělština, ruština, arabština, maďarština a především pak čeština a slovenština).

  

Mezi aktuálně podporované telefony patří Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Samsung Nexus S, HTC One X, HTC One S, Motorola Razr, Huawei Honor, Huawei Ascend P1, Sony Xperia Arc S, Sony Xperia S, Samsung Galaxy Nexus, Xiaomi Mi One Plus a HTC Sensation. Současné verze systému označené jako „Release candidate“ jsou plně funkční a jsou v hodné ke každodennímu používání. Velikost instalačního balíčku se mění podle modelu telefonu, ale u modelu Samsung Galaxy S III se jedná o sobor s velikostí 465 MB. ROM se nahrává standardně přes Recovery menu a odkazy ke stažení pro jednotlivá zařízení najdete zde.

Radek Hübl

11 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  A zrovna když byla doladěná ROM EliteRom ICS pro HTC Vision, tak vydají MIUI … :/ To zase bude dilema, až vydají MIUI pro Vision … Uvidíme, kdo dříve přijde s JB :)

  • U ICS pro Vision jsem dohromady viděl jediný dopad, proti CM7 (GB) viditelně pomalejší. Co tě na ICS láká?

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Tak hlavně možnost celkového nastavení – nemusím instalovat další aplikaci pro sms kvůli diakritice, lockscreen také nastavitelný v základu, to, co MIUI předtím neuměla … ICS je mírně pomalejší, ale jak v čem … Rychlejší je rozhodně prohlížeč a vyhledávání, pomalejší návrat na hlavní obrazovku ..

  • S4crifice (neregistrovaný)

   [odkaz]

   Tady verze ICS pro Desire Z, jdu testovat! :)

 2. povedal by som že sa tvorcom MIUI ani CyanogenMod neoplatí sa teraz trápiť z JB, keď ešte ladia ICS, to už nech to radšej poriadne doladia a nech potom začnú pracovať až z nasledujúcou verziou, ktorá tu príde o necelý rok

  • CyanogenMod tým už pracuje na verzi 10, která je právě postavená na verzi 4.1, ale než se dostane do RC verze tak to ještě chvíli potrvá a MIUI je vždy v zápětí za nima.

 3. stajny (neregistrovaný)

  Ja som si ju včera inštaloval aj na Samsung Galaxy S ([odkaz]). Link na stiahnutie: [odkaz] verzia 2.7.2)

 4. Jirka (neregistrovaný)

  Jinak Pro EVO3D je stabilní s verzí 4.03 funguje vše!

  • Ano, ke stažení zde: [odkaz]

   Ale zatím není v multi-jazykové verzi protože stále obsahuje pár chyb.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Jinak aby byl systém celý ENG tak stačí stáhnout jakékoliv téma…

 5. Michael (neregistrovaný)

  Myslíte, že MIUI Rom bude fungovat i na GT-I9300, ale dovezené z číny? Protože mi to ukazuje že to má MAUI Rom.. tak nevím.. poraďte prosím

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).