Vyzkoušejte stabilní MIUI ROM postavenou na Androidu 4.0.4

V pátek 20. července vyšla první funkční CZ a SK MIUI ROM postavená na Androidu 4.0.4. U dřívějších verzí (založených na Androidu 2.3.7) se české prostředí vkládálo do standardní ROM, která obsahovala pouze anglický a čínský jazyk, od přechodu na novou verzi systému (ICS) se už všechny jazykové balíčky vkládají přímo do ROMky a vzniká tak multijazyková verze přímo od tvůrců.

 

Multijazyková verze obsahuje spoustu lokalizací (angličtina, čínština, polština, němčina, italština, korejština, španělština, ruština, arabština, maďarština a především pak čeština a slovenština).

  

Mezi aktuálně podporované telefony patří Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Samsung Nexus S, HTC One X, HTC One S, Motorola Razr, Huawei Honor, Huawei Ascend P1, Sony Xperia Arc S, Sony Xperia S, Samsung Galaxy Nexus, Xiaomi Mi One Plus a HTC Sensation. Současné verze systému označené jako “Release candidate” jsou plně funkční a jsou v hodné ke každodennímu používání. Velikost instalačního balíčku se mění podle modelu telefonu, ale u modelu Samsung Galaxy S III se jedná o sobor s velikostí 465 MB. ROM se nahrává standardně přes Recovery menu a odkazy ke stažení pro jednotlivá zařízení najdete zde.

Autor článku Radek Hübl
Radek Hübl

Kapitoly článku