Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte Inbox: Zdařilá inovace e-mailové komunikace pod taktovkou Googlu

Vyzkoušejte Inbox: Zdařilá inovace e-mailové komunikace pod taktovkou Googlu

Také se topíte v záplavě emailů, a zatímco máte schránku plnou reklamních nabídek, důležité věci vám unikají? Přesně nad tímto neduhem se zamyslel Google a představil malou emailovou revoluci v podobě aplikace Inbox.

Google Inbox


I když se Google Inbox netváří jako klasický emailový klient, ve skutečnosti není ničím jiným. Nabízí však rozšířené možnosti automatického třídění emailů, takže po prvním spuštění neuvidíte souvislý proud zpráv, ale přehledně uspořádané složky, které příchozí emaily sdružují podle jejich určení – obchodní nabídky do jedné složky, bankovní výpisy do druhé, informace ze sociálních sítí do třetí atd. Inbox se učí vašim návykům a dává vám možnost vytvořit si pro třídění emailů vlastní pravidla.

Pokud některému emailu přiřazujete obzvláště velkou prioritu, můžete si jej připnout na úvodní stránku a budete jej mít neustále na očích samostatně mezi ostatními složkami, případně budete mít možnost vyfiltrovat si pouze připnuté zprávy. Důležité zprávy, na jejichž vyřízení zrovna nemáte čas, si můžete odložit na zvolený čas (den) a ony se vám ve zvolený okamžik připomenou.

    

Budete-li chtít připomenout něco jiného než příchozí email, vytvoříte v Inboxu upomínku na libovolnou věc, přičemž pokud například chcete zavolat do konkrétního železářství, Inbox vám na něj vyhledá kontakt, otvírací dobu a zobrazí mapu. 

Aplikace Google Inbox prozatím vylétá do pilotního provozu a k jejímu používání je zapotřebí obdržet pozvánku, o níž lze požádat na emailové adrese inbox@google.com. Aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Android a iOS, aktuálně spolupracuje pouze se schránkami na Gmailu. Pokud používáte Google Apps na vlastní doméně, nebude vám Inbox fungovat. Webová verze klienta zatím běhá jen v prohlížeči Chrome.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
S4crifice
Uživatel
S4crifice

Však filtrování mailů dle kategorií umí klasický Gmail .. v čem je teda toto filtrování jiné/lepší/horší?

Hodně mi to připomíná (vzhledem) mailovou app na iOS, to bych fakt nechtěl .. :) hrozně nepřehledná aplikace ..

S4crifice
Uživatel
S4crifice

Beru zpět :) jsem si nepustil to video ..

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Z toho videa mám jeden jedinný pocit: chaos. Strašně moc funkcí, moc nabídek, moc menu, moc gest.

mmx (neregistrovaný)
Anonym
mmx (neregistrovaný)

Aplikace mi nejde spustit (respektive se nejde přihlásit), protože jsem Google Apps uživatel. OPĚT. Už mě Google strašně se… štve tím, jak z Apps uživatelů dělá něco míň. Mohli by si uvědomit, že dost lidí používá jen Custom Domain a není členem žádné organizace/společnosti…