Vyzkoušejte beta verzi nástroje Opera Max, který vám pomůže ušetřit mobilní data

Všichni tři mobilní operátoři rozšiřují v naší kotlině vysokorychlostní připojení LTE a k němu vám velkoryse poskytnou datový balíček s 200MB měsíčním FUP. S tímto množstvím dat však mnoho parády na vašem smartphonu neuděláte a v takovém případě je nasnadě zvážit následující varianty – navýšit si datový tarif, snažit se vyhledávat dostupné nezabezpečené Wi-Fi sítě, snížit používání mobilního internetu na nezbytné minimum nebo využít nového nástroje Opera Max pro chytré telefony s Androidem.

 

O Opeře Max jsme přinesli první informace již před loňskými vánoci, nyní je však možné tento nástroj vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud používáte na svém mobilním zařízení internetový prohlížeč Opera, určitě vám není neznámý režim Turbo, který díky komprimaci dat na serverech Opery výrazně šetří váš datový tarif. Opera Max je služba, která umí prakticky to stejné, akorát nikoliv pouze v internetovém prohlížeči, ale na úrovni celého systému. Tento nástroj dokáže ušetřit podle vyjádření norských vývojářů až 50 % dat stažených z nešifrovaných stránek a tím zároveň získávání těchto dat zrychlit.

   

Kolik dat jste skrze svůj telefon přenesli a kolik megabajtů z vašeho FUP vám aplikace Opera Max ušetřila se dozvíte z přehledného přehledu. Ten vám prozradí nejen celkovou hodnotu úspory, ale rovněž datovou náročnost jednotlivých aplikací ve vašem telefonu. Beta verzi Opery Max si můžete stáhnout zdarma na libovolné zařízení s operačním systémem Android ve verzi 4.0 a vyšší, v budoucnu možná dojde k jejímu zpoplatnění.

Aktualizováno: Aplikace v tuto chvíli bohužel nefunguje pro Českou republiku a Slovensko, můžete se však zařadit do čekací fronty, kdy vás autoři na dostupnost pro vybrané regiony upozorní. Za doplnění děkujeme Přemyslu Vaculíkovi, který nás na tuto skutečnost upozornil.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. PremyslVaculik (neregistrovaný)

  Bylo by dobré upozornit, že v ČR zatím nefunguje a vytváří se fronta.

 2. kidal5 (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jak to může být výdělečné? Přece jenom si nechají zatěžovat servery za nic… Nebo je to pouze marketing na prohlížeč?

 3. Ip Man (neregistrovaný)

  Nyní jsem si to stáhl vpohodě !

 4. Henessy11 (neregistrovaný)

  Jako pamětník a skalní „Operník?“ si vybavuji, kterak byla Opera zpoplatněna a dodnes se z toho nevzpamatovala.Když začínala Opera mini stahovala se ze zahraničí.

  Asi chtějí přijít o zbytek věrných.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *