Sledujte nás na YouTube

Vyzkoušejte Android 4.0.1 na nesmrtelném HTC HD2

HTC HD2 je jedním z mála telefonů, pro který jsou dostupné snad všechny verze operačních sytémů. Do sbírky portovaných platforem pro toto téměř nesmrtelné zařízení přibyl i Android ve čtyřkové verzi (respektive 4.0.1). Na XDA-Developers je momentálně přístupná beta s pořadovým číslem 5. Ta je založena na Nexus AOSP ROM (Android Open Source Project) a odpovídající verze lze nainstalovat jak do NAND paměti zařízení, tak na paměťovou kartu.

-

Projekt se stale nalézá v rané fázi vývoje, takže funkčnost je omezená, ale od první verze vývojáři učinili velký krok vpřed. Ku příkladu byste se již neměli setkat s problémy se zvukem, GPS či komplikacemi při přenosu dat. Nefunkčnost řady nativních funkcí se však stale musí řešit cestou aplikací třetích stran. Jmenovitě se jedná o funkce USB Mass Storage,USB Tethering, Wi-Fi Hotspot; pořizování screenshotů a fotoaparát bohužel nespustíte ani přes externí aplikace.

Doufejme, že se k nám první rychlá a plně stabilní ROM dostane co nejdříve. Prozatím je nám alespoň k dispozici testovací verze. Pokud tomuto pokušení podlehnete, nezapommeňte se podělit o vaše zkušenosti v komentářích.

Jiří Hanč

9 komentářů

 1. Jiří Hanč (neregistrovaný)

  Osobně jsem vyzkoušel SD verzi (karta class 10) a systém se značně vlekl a stabilita také nešla označit za ideální. Je ale možné, že z NAND ROM poběží rychleji. (Bohužel to nemám čas otestovat, HD2 je mým primárním zařízením.)

 2. pk (neregistrovaný)

  Ja som skusal nieco podobne na HTC Desire a musim povedat ze romka na denne pouzivanie to este neni.. je to dost pomale zatial. Kym nebude HW akceleracia. Ak vobec bude..

 3. niky79 (neregistrovaný)

  “takže funkčnost je omezená”

  To je klasika. Milion ROMek, X OS, ale ani jeden nefunguje poradne :P

  • Tw!nC4m (neregistrovaný)

   Ale ty máš zas silný řeči.. Pro HD2 je i stabilní GB a WP7.

   ICS ještě neni pořádně portovanej na žádný zařízení, tak se uklidni :P

   Jinak na DHD už se musí doladit masstorage a camera, no a bude hotovo :-)

 4. uni (neregistrovaný)

  Životnost HD2 je prostě neuvěřitelná. ICS má velký přínos pro multitasking (navázaný na multithreading s mulit jádrovými CPU), což se samozřejmě na HD2 neprojeví a obecně bych se příliš nedivil, kdyby se ukázalo, kdy ICS na single jádrových CPU naopak ztrácí proti starší verzi OS. + ztráta nějakého toho % z pracovní plochy spodní lištou (pokud nebude odstraněna), tedy dohromady poměrně sporný “přínos”.

  • pk (neregistrovaný)

   port na desire spodnu listu nema. To neni problem odstranit. Mozno koli neoriginal tlacitkam pre android ho tam nechali na HD2..

 5. jk (neregistrovaný)

  Ale prd, na HD2 je mozne mit soft tlacitka, a taky je nemit, verze z NAND neni zcela idealni, ale je uz dostatecne rychla (neseka se). Taky neni 100% stabilni, na kazdodenni pouzivani asi uplne vhodna neni, i kdyz ja ji tak pouzivam ;) Odeslano z HD2 s ICS beta 5

 6. Yxo_lm (neregistrovaný)

  Tak pouzivam HD2 ako hlavny telefon ale experimetujem s romkami a uz prve verzie ICS 4.0.1 boli dobre az na nejake to mrznutie po skonceni telefonatu alebo odblokovani no s prichodom beta 5 resp 1.61 stabilita na kazdodenne pouzivanie bez mrznutia. Velmi zaujimavy upgrade nielen pre ICS 4.0.1 ale aj 2.3.x verzie androidu je upgrade Kernelu DORIMANX Kernel 2.7 Linux 2.6.32.50 OC na ktorom su pristupne frekvencie CPU 128 MHz az 1,61 GHz !! stabilne bez prehrievania a akychkolvek problemov len bohuzial v ICS pridete o opravu funkcnosti sluchatkoveho jacku (nepojde vam zvuk). Jednoznacne treba skusit.

 7. HUdasp (neregistrovaný)

  to JIŘÍ HANČ Je to nezvyklé, ale právě SD verze by měly být rychlejší (čim víc toho je na kartě, tim je ROM rychlejší). Leč na SD biuldech nejspíše nepracují šikulové Tytungova kalibru a progres není takový, jak u NAND verze.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *