TOPlist

Vytvořte si vlastní emoji. Nástroj od Googlu je dostupný pro všechny

Smajlíci, emoji na displeji telefonu
  • Google před několika lety na Androidu spustil tzn. Emoji Kitchen
  • Ta uživatelům v rámci klávesnice Gboard umožňovala vytvářet unikátní kombinace emoji
  • Nově je editor součástí webového vyhledávače a využívat jej tak mohou i majitelé iPhonů

Je tomu už několik let, kdy Google v rámci své klávesnice Gboard pro Android představil tzv. Emoji Kitchen, neboli „kuchyňku pro vytváření smajlíků“. V ní je možné využít kombinace dvou emoji pro vytvoření zcela nového obrázku.

Na iPhonu či libovolném jiném zařízení stačí do vyhledávače Googlu zadat výraz „emoji kitchen“ a rázem se dostanete do jednoduchého webového editoru, ve kterém už jen stačí popustit uzdu vaší fantazii. Jen je škoda, že oproti generátoru v klávesnici Gboard je nabídka o něco omezenější, ale i tak se zde můžete poměrně dost vyřádit.

Webová verze Emoji Kitchen funguje i na iPhonu
Webová verze Emoji Kitchen funguje i na iPhonu

Editor nabízí i tlačítko pro náhodné generování. Klidně tak můžete zkřížit třeba ducha s pařezem, ježka se sněhulákem či klauna s křišťálovou koulí. Limitem je v tomto případě pouze vaše fantazie… a počet smajlíků poskytnutých Googlem. Těch je celkem 234.

Emoji Kitchen od Googlu

Výsledek lze zkopírovat a pak vložit do libovolného editoru, případně třeba do zpráv iMessage. Kvůli omezením jednotlivých platforem už ale výsledek nezískáte jako čistokrevné emoji, výstupem je obrázkový soubor. Pozitivní je, že se vloží jako .png obrázek s transparentním pozadím, což přispívá k lepšímu zobrazení v dané konverzaci iMessage.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku