Výsledky průzkumu: Jaký vliv mají chytré telefony na partnerský a sexuální život?

Servery sdružené pod značkou Mobile Nations (AndroidCentral, WPCentral…) provedly minulý týden zajímavý průzkum, jehož výsledky mají poukázat na to, jaký vliv mají moderní technologie na partnerský a sexuální život. Průzkumu se zůčastnilo 17 tisíc respondentů, což je poměrně vysoké číslo, výsledky testu tak mohou mít slušnou vypovídající hodnotu. Odpovídající lze zaškatulkovat do několika skupin, například podle věku nebo platformy, kterou používají. Najdete se mezi nimi i vy?

 

  • Pravděpodobnost, že na rande začnete aktivně používat svůj smartphone je o 35 % vyšší, pokud je vám více než 35 let, než kdyby vám bylo 18 – 24 let.
  • 27 % respondentů ve věku 18 – 24 let věří, že aktualizovat údaje o současném partnerském vztahu na Facebooku přináší problémy, uživatelé starší 50 let jsou o tomto přesvědčeni dvojnásobně. Nejvíce skeptičtí jsou uživatelé BlackBerry.
  • Čím jste mladší, tím je vyšší pravděpodobnost, že rozchod s partnerem nebo partnerkou uskutečníte skrze telefonní hovor, SMS nebo email. Přes telefonní hovor se nejčastěji rozchází uživatelé systému Android, zatímco přes SMS majitelé zařízení se systémem Windows Phone, uživatelé BlackBerry upřednostňují email.
  • Přibližně polovina lidí má v telefonu uložené citlivé fotografie sebe nebo jiných osob, aniž by svůj telefon jakkoliv chránila heslem nebo jiným způsobem.
  • Muži dostávají lechtivé textové zprávy (sextovky) o 50 % raději než ženy.
  • Na posílání sextovek jsou nejčastěji využívány služby MMS, email nebo Skype, uživatelé BlackBerry upřednostňují BBM (BlackBerry Messenger). Kybersex je provozován nejčastěji přes Skype, pouze majitelé iOS zařízení dávají přednost FaceTime.
  • Porno na smartphonu sleduje o 78 % více mužů než žen.
  • Systémy BlackBerry, iOS a Windows Phone mají ve svých obchodech nedostatek (nebo žádné) aplikací pro sledování porna a jejich uživatelé využívají webové prohlížeče, Tumblr a Reddit.
  • 75% respondentů ve věku 18 – 24 let prohledává informace o potencionálních objektech zájmu na Facebooku, ve skupině 35 let a více tak činí 58 %, zase jsou ale aktivnější na Google. Obě skupiny jsou na Facebooku velmi aktivní při hledání expartnerek.


Klikněte na obrázek pro zobrazení původního článku s interaktivní infografikou (WPCentral)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel