Domů » Bleskovky » Výrobu safírových sklíček pro Apple zřejmě převezme Foxconn

Výrobu safírových sklíček pro Apple zřejmě převezme Foxconn

Po krachu GT Advanced Technologies hledá Apple nového partnera, který bude schopen pokrýt jeho poptávku po ochranných sklech ze syntetického safíru. Již letos se očekávalo, že Apple představí iPhone, který bude mít displeje kryté těmito sklíčky, nakonec se však ukázalo, že v GT Advanced Technologies nejsou schopní požadavkům Applu dostát.

  

Apple si nechává svá mobilní zařízení vyrábět v čínském Foxconnu a právě tato společnost je podle posledních informací horkým kandidátem pro zajištění výroby safírových skel. Společnost v minulých dnech podepsala s vládou dohodu, na základě které má postavit v Zhengzhou v blízkosti montážního závodu na iPhone 6 novou továrnu, pro kterou má již připravený pozemek o rozloze 133 hektarů. Poté, co byly tyto spekulace zveřejněny, prudce narostly akcie tchajwanských společností, které se výrobou safíru zabývají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Než to uvede na trh, tak se už bude vyrábět gorila glass 5, vedle které ten safír bude jen předražená zbytečnost (a nepochybuji, že po všech problémech, vzhledem k obtížnosti výroby se to solidně promítne do ceny Iphonu). Apple je prostě zahnaný do kouta tím, že propagoval tento safír jako budoucnost displeje smartphonů a že to bude vyrábět, a tak už toho prostě nemůže nechat, aby to nevypadalo, že mu něco nevyšlo, i když – jak si myslím – to vzhledem ke konkurenci nebude mít žádnou výhodu, jen pouze drahý.

  PS: pokud by i tato firma vyhlásila následně bankrot kvůli této zakázce, bylo by pak zajímavý, kdo další by se do toho hrnul :-)

  • UMIS (neregistrovaný)

   Pokud neprejde GG na oxid hlinity, tak bude vzdy sabir(oxid hlinity) mnohem odolnejsi vuci poskrabani

  • jasný, já to beru, že tu tvrdot ten safír bude mít lepší, že bude odolnější na to poškrábání, ale je otázka, co by se tomu mobilu muselo stát, aby se poškrábal prakticky už teď při GG 3 či 4 (i když mám pocit, že u této generace se soustředili více na praskání kvůli pádu než poškrábání) či 5. Tedy: a) když už jsem to zmínil, nejde jen o poškrábání, ale i praskavost při pádu, a to nevím, jak na tom ten safír bude. b) především už teď je to dimenzovaný tak, že to vydrží ledascos, kdejaký škrábanec a stále se to lepší, proč tam chtít zbytečně drahý sklo, které pro uživatele nenabídne nic víc, co zvládne GG – není to zase jen to zbytečné honění za megapixelama?

  • martin…: mno, nemyslim ze Apple propagoval safir jako budoucnost displeju smartphonu…

  • Tak zaprvé to Apple fakt nijak nepropagoval a zadruhé i kdyby, tak přeceňujete vliv takových prohlášení na trh. Je skoro nulový. To řeší jen geekové a navíc z 90% takoví, kteří si nic od Apple stejně nekoupí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).