Vyrobil první iPhone s USB-C, nyní shodně upravil pouzdro pro AirPody

apple airpods pro unsplash

Ken Pillonel se do mobilního světa nesmazatelně zapsal jako tvůrce prvního iPhonu s USB-C. Pokud si chcete jeho počin připomenout, doporučujeme si projít náš loňský článek. Důležité je, že autor tohoto odvážného a komplikovaného projektu neusnul na vavřínech a vytvořil další libůstku – první pouzdro na sluchátka AirPods s tímto univerzálním portem.

Práci na projektu Švýcar oznámil už v květnu letošního roku, avšak teprve nyní se pochlubil výsledkem i kompletním procesem, který k němu vedl. A rozhodně stojí za to.

AirPods' Dirty Secret (and how I'm fighting it!)

Oproti výměně Lightningu v iPhonu musel autor u sluchátek překonat několik nových překážek, přičemž ta největší se ukázala hned na začátku – pouzdro na AirPods je zcela nedobytné a jakýkoliv pokus o vniknutí dovnitř končí jeho zničením. Z tohoto důvodu si musel vyrobit úplně vlastní pouzdro na 3D tiskárně.

airpods 2

Výměna interního akumulátoru byla ještě celkem snadná – na webu se dá sehnat celkem snadno. Horší to však bylo s výměnou Lightningu za USB-C. Kutil se tentokráte rozhodl nevytvářet „přechodku“ mezi dvěma standardy, ale vytvořit zcela nový obvod, který půjde zapojit přímo do interní elektronické části uvnitř pouzdra. Po zdlouhavém hledání správné propojovací součástky se věc povedla, obvod se podařilo s pomocí kovových komponent pevně upevnit na místo a zavřít do nového pouzdra.

airpods 1

Ken Pillonel si pochopitelně nenechává svůj projekt pouze pro sebe, ale dává jej k dispozici všem, kteří chtějí jeho snažení napodobit. Na webových stránkách AirPodsDirtySecret.com lze stáhnout jak 3D model pouzdra, tak i schéma navrženého obvodu. Pokud se objeví dost zájemců, půjde zde zakoupit rovnou i hotové výrobky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku